Транзит російського газу через Україну з початку року збільшився на 60%


Транзит російського газу через Україну з початку року збільшився на 60%

Транзит російського газу через територію України до Європейського Союзу, Молдову і Туреччину в січні-лютому 2016 року збільшився в порівнянні з січнем-лютим 2015 року на 60%, – до 12,57 мільярда кубометрів, свідчать дані держкомпанії “Укртрансгаз”.

За даними оператора, в напрямку країн ЄС за січень-лютий 2016 років через територію України було транспортовано 8,5 мільярда кубометрів російського газу, в Молдову – 0,682 мільярда кубометрів, в напрямку Туреччини – близько 3,45 мільярда кубометрів.

Нагадаємо, НАК “Нафтогаз України” запропонував “Газпрому” провести переговори щодо вартості послуг з транзиту російського газу в ЄС після того, як 29 грудня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), встановила нові правила ціноутворення на даний вид послуг.

Однак згідно з існуючим контрактом між “Газпромом” і “Нафтогазом”, за яким сторони сперечаються в Стокгольмському арбітражі, вартість послуг по транзиту російського газу через Україну прив’язується до ціни на газ.

Як очікується, нова система тарифоутворення повинна привести до подорожчання послуг України з транзиту російського газу в ЄС. Але через наявність спірного контракту, складеного відповідно до шведського права, ціна транзиту може бути змінена тільки за згодою сторін або рішенням Стокгольмського арбітражу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua