Антимонопольне відомство Німеччини почало перевірку Facebook


Антимонопольне відомство Німеччини почало перевірку Facebook

Німецьке Федеральне відомство з картелів 2 березня порушило справу щодо американської компанії Facebook Inc. USA, а також її ірландської “дочки” і німецького представництва Facebook Germany GmbH.

Як зазначається, соцмережу підозрюють у зловживанні домінуючим становищем на ринку.

Конкретно йдеться про умови призначеного для користувача договору для учасників соцмережі по використанню компанією особистих даних користувачів.

“Компанії, що займають домінуюче становище на ринку, мають дотримуватися певних зобов’язань. До них відноситься в тому числі використання прийнятних умов договору, якщо вони мають значення для ринку”, – заявив глава Федерального відомства з картелів Андреас Мундт.

У заяві відомства наголошується, що для інтернет-сервісів, які, як Facebook, фінансуються за рахунок реклами, особисті дані користувачів грають особливу важливу роль.

Facebook збирає інформацію про користувачів з різних джерел, завдяки чому рекламодавці соціальної мережі, орієнтуючись на профілі користувачів, можуть цілеспрямовано пропонувати свої товари та послуги.

Антимонопольне відомство вказує на те, що учасникам соцмережі складно дати адекватну оцінку положенням договору про використання особистих даних, з якими вони погоджуються при реєстрації на Facebook.

Існують великі сумніви в допустимості таких дій, якщо виходити з німецьких законів про захист особистих даних, відзначає Федеральне відомство з картелів.

У Facebook не вважають себе винними у зловживанні особистими даними користувачів.

“Ми переконані, що не порушуємо право, і будемо активно співпрацювати з Федеральним відомством з картелів, щоб відповісти на їхні запитання”, – наводить інформагентство AP слова представниці Facebook.

29 лютого суд у Берліні оштрафував Facebook на 100 тисяч євро за іншою справою – за відмову виконувати постанову про адекватному інформуванні користувачів про використання соцмережею інтелектуальної власності, нагадує Reuters.

Як повідомлялося, засновник Facebook Марк Цукерберг нещодавно відвідав Берлін, де пообіцяв боротися з мовою ненависті в своїй соцмережі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування