Антимонопольне відомство Німеччини почало перевірку щодо Facebook


Антимонопольне відомство Німеччини почало перевірку щодо Facebook

_ Найбільша соціальна мережа, її ірландська “дочка” і німецьке представництво підозрюються у зловживанні домінантним становищем на ринку. Йдеться про використання компанією особистих даних користувачів._

Німецьке Федеральне відомство з картелів в середу, 2 березня, порушило справу щодо американської компанії Facebook Inc. USA, а також її ірландської “дочки” і німецького представництва Facebook Germany GmbH. Соціальну мережу підозрюють у зловживанні домінантним становищем на ринку. Конкретно йдеться про умови призначеного для користувача договору для учасників соцмережі щодо використання компанією особистих даних користувачів. “Компанії, що займають панівне становище на ринку, повинні дотримуватися певних зобов’язань. До них належить зокрема використання прийнятних умов договору, якщо вони мають значення для ринку”, – заявив глава Федерального відомства з картелів Андреас Мундт.

Цілеспрямована реклама

У заяві відомства наголошується, що для інтернет-сервісів, які, як Facebook, фінансуються за рахунок реклами, особисті дані користувачів відіграють особливу важливу роль. Facebook збирає інформацію про користувачів з найрізноманітніших джерел, завдяки чому рекламодавці соціальної мережі, орієнтуючись на профілі користувачів, можуть цілеспрямовано пропонувати свої товари та послуги.

Антимонопольне відомство вказує на те, що учасникам соцмережі складно дати адекватну оцінку положенням договору про використання особистих даних, з якими вони погоджуються при реєстрації на Facebook. Існують великі сумніви в допустимості таких дій, якщо виходити з німецьких законів про захист особистих даних, зазначає Федеральне відомство з картелів.

Facebook не визнає порушень

У Facebook не вважають себе винними в зловживанні особистими даними користувачів. “Ми переконані, що не порушуємо право, і будемо активно співпрацювати з Федеральним відомством з картелів, щоб відповісти на їхні запитання”, – наводить інформагентство AP слова представниці Facebook.

29 лютого суд у Берліні оштрафував Facebook на 100 тисяч євро в іншій справі – через відмову виконувати постанову про адеквате інформування користувачів щодо використання соцмережею інтелектуальної власності, нагадує Reuters.

Як повідомлялося, засновник Facebook Марк Цукерберг нещодавно відвідав Берлін, де пообіцяв боротися із мовою ненависті у своїй соцмережі.

Ольга Міщенко, Дмитро Прокопчук

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua