Moody's очікує зростання корпоративних дефолтів на 30% у 2016 р.


Moody's очікує зростання корпоративних дефолтів на 30% у 2016 р.

Міжнародне рейтингове агентство Moody’s очікує зростання числа дефолтів серед корпоративних емітентів в поточному році більш ніж на 30% – до максимуму з часу кризи 2008-2009 років.

Таким чином, збережеться тенденція минулого року, коли кількість дефолтів збільшилася майже вдвічі, йдеться в прес-релізі агентства. Як очікується, кредитні умови погіршаться, відображаючи наслідки тривалого спаду в сировинному секторі.

Агентство Moody’s прогнозує, що частка дефолтів серед всіх емітентів у поточному році підніметься до 2,1% з 1,7% в 2015 році. Це передбачає 138 випадків невиконання зобов’язань, що буде на третину вище торішнього показника.

Агентство очікує, що частка дефолтів серед компаній зі спекулятивними рейтингами в цьому році досягне 4%, а до січня 2017 року – 4,2%.

“Стабільно низькі котирування сировини, сповільнення економічного зростання і розширення спредів високодохідних облігацій призведуть до збільшення дефолтів в 2016 році, – вважає старший кредитний аналітик Moody’s Шерон Оу. – Перспективи подальшого підвищення процентних ставок Федеральною резервною системою в цьому році можуть підштовхнути інвесторів до ще більшого уникнення ризиків”.

У 2015 році рівень дефолтів серед компаній гірничодобувної і металургійної галузі був найвищим серед секторів – 6,5%, далі йшла нафтогазовидобувна промисловість – 6,3%. Навпаки, транспортні компанії отримали вигоду від низької вартості пального, в результаті чого їхні рейтинги суттєво покращилися, йдеться в повідомленні агентства.

Всього минулого року було зафіксовано 109 дефолтів проти 55 у 2014 році, їх обсяг збільшився до $97,9 млрд з $71,4 млрд. Найбільш масштабні випадки невиконання зобов’язань – Caesars Entertaiment Corp. (на $20,5 млрд), Alpha Natural Resources (на $4,5 млрд) і Samson Investment Co. (на $4,2 млрд).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування