У НБУ розповіли, на чому заснований новий принцип поділу банків


У НБУ розповіли, на чому заснований новий принцип поділу банків

Новий принцип поділу фінансових установ на групи: банки з державною часткою, приватні українські банки, які поділені за розмірами активів і банки з іноземним капіталом, базується на типах структури власності.

Про це під час економічного подкасту 95 на Finance.UA розповіла заступник глави Національного банку Катерина Рожкова.

Крім того, в ході подкасту більш детально мова пішла про подальшу долю державних банків. На думку Станіслава Дубко, директора кредитно-рейтингового агентства збереження контролю держави над Ощадбанком і Укрексімбанком необхідно для того, щоб у вкладників не знижувався рівень довіри до цих фінансових установ.

На думку Катерини Рожкової: “державні банки згладжують контр-циклічність, яка настає при кризах, економіка потребує кредитування та державні банки – ті, хто може цю контр-циклічність згладити, даючи ресурси в ринок. З іншого боку, вони є для вкладників, для населення надійним інститутом. Але дуже багато залежить від рівня корпоративного управління в цих банках. Нам все-таки здається, що держава повинна виходити з держбанків “.

Національний банк розраховує, що з плином часу акціонерами державних банків зможуть стати провідні міжнародні фінансові інститути.

Більше інформації слухайте в новому випуску Економічний подкаст 95. Катерина Рожкова: Банківський ринок, в першу чергу, повинен бути конкурентним.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua