Новий вірус викрадає особисті дані зі смартфонів на платформі Android


Новий вірус викрадає особисті дані зі смартфонів на платформі Android

Користувачів ґаджетів на платформі Android попереджають про небезпеку. Датська компанія, що займається кібербезпекою, виявила потужний вірус Mazar. Він здатний видаляти всі дані з телефонів. В Західній Європі жертвами нового агресивного вірусу стали більше 100 тис. користувачів.

В Україні вірус ще не поширений, але все, що з`являється в Європі надходить до нас за 3-4 місяці. Про це каже Олег Сич, технічний директор “Zillya! Антивірус”.

Шкідливе програмне забезпечення встановлюється на Аndroid-пристрій через sms-повідомлення. В ньому пропонують перейти за посиланням. Якщо користувач приймає пропозицію, то запускається процес зараження смартфона.

“Троян Mazar здатний читати повідомлення і відправляти інформацію своїм власникам, телефонувати на номери зі списку контактів і платні номери, шкідливе програмне забезпечення також збирає особисті дані зі смартфона, самостійно підключатися до інтернету”, – каже Олег Сич.

Однією з найбільш небезпечних функцій Mazar є можливість отримання root-доступу до пристрою. Це може привести до змін настройок смартфона і видалення всіх даних, запис вірусу в прошивку телефону. Це робить неможливим видалення вірусу навіть при скиданні телефону до заводських налаштувань.

“Цікавою особливістю трояна є неможливість зараження пристроїв, на яких встановлена російська мова. Вірус має особливий код. Через те, що його автори й досі не встановлені, досить важно щось сказати про російський слід. Він вражає всі пристрої на всіх мовах окрім російської”, – каже експерт.

Ймовірність зараження знижується, якщо у пристрої включена опція блокування завантаження додатків зі сторонніх джерел.

“За наявності у шахраїв доступу до смартфону, пов’язаного з поштовою адресою, їм не складе праці обчистити рахунку власника зараженого пристрою”, – каже експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua