Валютні аукціони НБУ при дефіциті вільних коштів не найкраще рішення, - думка


Валютні аукціони НБУ при дефіциті вільних коштів не найкраще рішення, - думка

На початку поточного тижня курс української гривні на міжбанку знову залишився біля позначки в 27 гривень за долар США. При цьому в понеділок НБУ виходив з інтервенціями з продажу валюти. Однак це принесло лише короткостроковий результат, і у вівторок долар знову зміцнився щодо української валюти. В цілому тиск на гривню продовжую надавати туманні перспективи і дати виділення чергового траншу з боку МВФ з одного боку і загальне уповільнення економіки з другої, вважає аналітик Альпарі Антон Козюра.

“У поточних умовах у регулятора залишається кілька варіантів дій, і один з них він активно використовує – проводить валютні аукціони. На мій погляд, в умовах дефіциту вільних коштів така стратегія не бачиться скільки-небудь тривалою, виходячи з чого можна припустити, що керівництво регулятора або розраховує на швидке збільшення ЗВР, або намагаючись не допустити обвального зниження курсу проводить інтервенції в надії нанести спекулятивному капіталу відчутну втрату”, – пояснює експерт.

Більш вірогідний перший варіант, при цьому НБУ, швидше за все, чекає надходжень з боку очікуваної приватизації ряду державних активів. “Однак, якщо процес приватизації опиниться під загрозою або буде зірваний, наприклад черговим загостренням обстановки на сході країни, гривня знову може опинитися під тиском”, – зазначає Антон Козюра.

В такому випадку інструментів для стримування валютного курсу у регулятора виявиться ще менше ніж є на поточний момент.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua