0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Експерти пояснили, навіщо Україна підвищує квоту в МВФ


Експерти пояснили, навіщо Україна підвищує квоту в МВФ

Україна збільшить свою квоту в Міжнародному валютному фонді на 639,8 млн SDR, або на 46,6% – до 2011,8 млн SDR ($ 2796,4 млн). Однак переваги збільшення квоти можуть реалізуватися тільки у віддаленій перспективі, вважають аналітики рейтингового агентства IBI-Rating.

“Збільшення квоти країни розширює доступ до фінансування, оскільки виходячи з її розміру встановлюються ліміти за програмами співробітництва (як правило, максимальний річний транш не може перевищувати 200% квоти, а наростаючим підсумком за програмою – не більше 600%). Однак, з огляду на поточну ситуацію зі співробітництва України та МВФ, зазначені переваги можуть реалізуватися лише в досить віддаленій перспективі, тоді як для внесення додаткового внеску потрібно вишукати 639,8 млн SDR ($ 889 млн) “, – пояснюють аналітики.

Щоб нові квоти вступили в силу, держави-члени повинні оплатити свої квоти протягом 30 днів з останньої з наступних дат:

- Дати, коли держава-член висловила згоду зі своєю новою квотою,
- Дати, коли вступають в силу збільшення квот в рамках 14-го загального перегляду квот.

“Розпорядження Кабміну було прийнято 4 лютого, тобто Формально ми наближаємося до граничної дати. Однак, згідно з пояснювальною запискою, прийнято Розпорядження щодо оформлення фінансовими інструментами збільшення квоти України в МВФ. З огляду на напружену ситуацію з ЗВР, швидше за все частина внеску буде оформлена шляхом оформлення гривневих векселів, що допускається правилами МВФ. Раніше таким чином можна було оформити до 75% внеску. Якщо ці правила не змінилися, то для додаткового внеску можна передати в конвертованій валюті еквівалент близько $ 222 млн, а залишок оформити безпроцентними гривневими векселями (Кабмін уповноважив міністра фінансів Наталію Яресько на підписання гривневих векселів на користь МВФ ще в травні 2015 року). З огляду на те, що на валютному рахунку Мінфіну на початок лютого було $ 1,88 млрд, внести $ 0,22 млрд у капітал МВФ не повинно бути проблематично”, – вважають в рейтинговому агентстві.

Розмір квоти безпосередньо впливає на ліміти запозичень, тоді як в основі вартості фінансування лежить процентна ставка по SDR, яка в свою чергу залежить від ставок по валютах, що формує кошик SDR, додають експерти.

При цьому аналітики заперечують ризики України після перегляду квот Росії, яка увійде в десятку найбільших учасників МВФ.

Незначне поліпшення позиції Росії в ренкінгу учасників МВФ істотних ризиків для України не несе. Станом на 25 лютого Росію в правлінні представляє 1 директор (всього їх 24), а на країну припадає всього 2,74% голосів. Для порівняння, Україна входить до групи з 15 країн, яку представляє 1 директор, який має 5,68% голосів (безпосередньо на нашу країну припадає лише 0,45% голосів).

Квоти і, відповідно, кількість голосів, будуть змінюватися в міру внесення додаткових внесків, але можливості Росії впливати на рішення МВФ, в т. ч. щодо співпраці з Україною, залишаться дуже обмеженими, підкреслюють в рейтинговому агентстві.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування