Президент Таджикистану рекомендував громадянам запастися водою і продуктами


Президент Таджикистану рекомендував громадянам запастися водою і продуктами

Під головуванням президента Таджикистану Емомалі Рахмона відбулося чергове засідання уряду країни, на якому було прийнято низку документів щодо пріоритетних завдань в економіці республіки, повідомляється на сайті глави Таджикистану.

“На завершення засідання Засновник миру і національної єдності Лідер нації, Президент Республіки Таджикистан шановний Емомалі Рахмон, нагадавши про малосніжну зиму і настання ранньої весни в поточному році, попередив про ймовірність посухи, маловоддя, а також про загрозу неврожаю”, – йдеться в повідомленні.

У зв’язку з даною ситуацією він рекомендував, використовуючи всі наявні ресурси, вже зараз рясно поливати все сільськогосподарські землі, сади, виноградники і накопичити запаси води там, де це можливо.

Також Рахмон підкреслив “необхідність мінімального витрачання коштів на проведення державних заходів, витратних народних традицій і обрядів, а населенню рекомендовано запастися продуктами харчування”.

Нагадаємо, національна валюта Таджикистану сомоні втратила за минулий рік 24,1% своєї вартості, згідно з офіційним обмінним курсом. На валютному ринку сомоні подешевшав на 27,8%.

На початку грудня в Таджикистані були закриті всі обмінні пункти, а обмін валюти був дозволений тільки в відділеннях банків. Глава Національного банку Таджикистану звинуватив обмінники в девальвації сомоні. За його словами, співробітники обмінних пунктів “обманним шляхом і спекулятивними методами без підстав підвищили курс іноземної валюти з метою наживи”.

Європейський банк реконструкції і розвитку в своєму звіті пов’язував знецінення валют пострадянських республік зі скороченням грошових переказів з Росії і прогнозував подальше погіршення економічної ситуації в цих країнах в разі російської стагнації.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua