ОПЕК в лютому знизила видобуток нафти: лідер падіння - Ірак


ОПЕК в лютому знизила видобуток нафти: лідер падіння - Ірак

Країни ОПЕК в лютому ц.р. знизили виробництво нафти на 280 000 бар. на добу – до 32,37 млн бар/д.

Лідером падіння став Ірак. Країна припинила з 17 лютого постачання нафтопроводом з Курдистану потужністю 600 000 бар/д. Поновлення поставок очікується в середині березня.

Падіння видобутку нафти зафіксовано також в Нігерії через аварію на виробництві Royal Dutch Shell. В ОАЕ кілька родовищ були закриті на технічне обслуговування, що також призвело до зниження виробництва.

Саудівська Аравія зберегла обсяг виробництва в 10,2 млн бар/д. Країна досягла рекордного показника видобутку в 10,56 мільйона барелів на добу в червні п.р.

Іран з грудня 2015 року – після зняття санкцій – збільшив видобуток на 200 000 бар/д, тоді як офіційна влада заявляли про збільшення експорту на 500 000 бар/д.

Нагадаємо, міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило прогноз за середніми цінами на нафту в 2016 році до 35 доларів за барель.

Раніше Fitch прогнозувало середні нафтові ціни на рівні в 45 доларів за барель, а газу – 2,50 долара за тисячу кубічних футів. Зниження прогнозу відображає думку агентства про те, що в цьому році ціни навряд чи відновляться.

“Зниження обумовлене поєднанням ряду факторів: збільшення запасів в умовах м’якої зими, більш високу, ніж очікувалося, виробництво ОПЕК в січні і все більш очевидний факт того, що зростання світової економіки в поточному році буде набагато слабкішим, ніж ми прогнозували раніше”, – говориться в повідомленні.

У довгостроковій перспективі за базовим сценарієм агентства прогноз за цінами залишився без змін: ціни на нафту очікуються на рівні 65 доларів за барель, газу – 3,25 долара за тисячу кубічних футів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua