В Україні третина палива не відповідає стандартам, - Держпотребслужба


В Україні третина палива не відповідає стандартам, - Держпотребслужба

Третина проб бензину, відібраних для дослідження на різних заправках в Закарпатській, Чернігівській, Вінницькій, Одеській та Київській областях, не відповідають державним стандартам якості.

Про це повідомила Державна податкова служба безпеки харчових продуктів і захисту споживачів з посиланням на главу Володимира Лапу.

Згідно з повідомленням, відомство відібрало 31 зразок палива, зокрема, в Чернігівській області було відібрано 8 проб бензину, в Київській – 6, в Києві – 8, в Закарпатській і Одеській областях – по 4, у Вінницькій 1.

В одному випадку інспекторів не допустили на заправку для відбору проб.

“За результатами дослідження було виявлено, що із зазначеної кількості зразків нафтопродуктів 15 відповідають нормам ДСТУ (державний стандарт технічних умов – ред.), в десяти випадках виявлені відхилення від стандартів, а по п’яти ще тривають лабораторні дослідження”, – йдеться в повідомленні.

При цьому, в податковій службі не уточнили, на яких заправках компаній проводився відбір зразків бензину, однак відзначили, що інспектори відвідували АЗС виключно на підставі скарг, що надходили від населення.

На даний момент проводиться процедура розрахунку суми штрафних санкцій. Згідно із законодавством, розмір штрафу становить 300% вартості отриманої для реалізації неякісної партії товару.

Голова Держпотребслужби зазначив, що в разі надходження нових скарг на якість бензину відомство продовжить перевірки.

“Ми налаштовані на ефективну політику захисту прав споживачів. У разі надходження нових скарг на якість нафтопродуктів на АЗС перевірки будуть продовжені”, – підкреслив Лапа.

Нагадаємо, в січні 2016 року прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив взяти проби палива на всіх основних АЗС Києва і області.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Бензин та авто
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua