Визначено країни з найнижчим рівнем корупції: На якому місці Україна (список)


Визначено країни з найнижчим рівнем корупції: На якому місці Україна (список)

Некомерційна організація Transparency International опублікувала результати дослідження, присвяченого сприйняттю корупції в різних країнах світу. Воно стало основою для відповідного рейтингу — Corruption Perceptions Index 2015 (CPI).

Рейтинг базується саме на ставленні до корупції в кожній конкретній державі, оскільки фахівці організації впевнені, що офіційні дані щодо виявлених випадків корупції часто відображають лише ефективність роботи правоохоронних органів, а не реальну ситуацію з корупцією в країні.

Всього до списку Transparency International потрапили 167 держав, кожна отримала оцінку за 100-бальною шкалою, куди входять оцінки за ступенем сприйняття корупції в державних органах і бізнесі.

За підсумками 2015 року країнами з найнижчим рівнем корупції стали Данія, Фінляндія та Швеція. До першої десятки також увійшли: Нова Зеландія, Нідерланди, Норвегія, Швейцарія, Сінгапур, Канада, а Німеччина, Люксембург і Великобританія разом розмістилися на 10 місці.

Естонія – на 23-му місці, Польща – на 30-му, Чехія – на 37-му, Латвія – на 40-му, Білорусь – на 107-му, Росія – на 119-му між країнами Гайана і С’єрра-Леоне, Україна – на 130-му. Замикають рейтинг Афганістан, Північна Корея і Сомалі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua