Українці розповіли про переваги й недоліки євроінтеграції (опитування)


Українці розповіли про переваги й недоліки євроінтеграції (опитування)

Україна виграє від приєднання до Європейського Союзу, впевнені 50% українців. Про це свідчать дані опитування, проведеного фондом “Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

“50,3% громадян України вважають, що Україна більше виграє від приєднання до ЄС, 26,1% респондентів вважають, що програє, а 23,6% не змогли відповісти на це питання”, – озвучила дані опитування політичний аналітик Фонду “Демократичні ініціативи” Марія Золкіна під час презентації соціологічного дослідження на круглому столі “Як українці розуміють євроінтеграцію: очікування і настрої суспільства” в Києві.

За словами Золкіної, основними перевагами від членства в ЄС 38,6% українців вважають можливість вільних поїздок людей за кордон, 36,8% – підвищення рівня життя, 33,7% – вільний доступ молоді до навчання в університетах країн-членів ЄС. Майже кожен четвертий українець (24%) вважає, що членство в ЄС сприятиме проведенню внутрішніх реформ в Україні.

22% опитаних впевнені, що ніяких переваг Україна від членства в ЄС не матиме. Водночас основними негативними наслідками від членства в ЄС, на думку населення, можуть бути еміграція українців за кордон (33,1%) та погіршення відносин з Росією та іншими країнами СНД (27,5%).

Також існує стурбованість, що це призведе до підвищення рівня безробіття (18,2%), втрати російських ринків (17,2%) та зниження рівня життя людей (16,5%). 16,8% респондентів вважають, що ніяких негативних наслідків від приєднання України до ЄС не буде.

Соціологічне дослідження проводилося 14-22 листопада 2015 року в усіх регіонах України, крім окупованих територій – Криму, частини Донецької та Луганської областей. Опитано 2009 респондентів віком від 18 років. Похибка вибірки становить 2,3%.

Нагадаємо, що Україні, щоб наздогнати найбіднішу країну ЄС за рівнем мінімальної зарплати – Болгарію, необхідно збільшити ВВП мінімум в 2,5 рази. Україна за рівнем мінімальної заробітної плати в декілька разів відстає від найбідніших країн ЄС.

Так, у грудні 2015 року в еквіваленті євро вона становила 57 євро на місяць. На сьогодні серед країн Євросоюзу найвищий рівень мінімальної заробітної плати – 1923 євро на місяць встановлено в Люксембурзі. Ще в шести країнах ЄС середньомісячна мінімальна зарплата становить в межах 1,5 тис. євро (Великобританія, Нідерланди, Бельгія, Німеччина, Ірландія, Франція).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua