Уманський: ЄСВ доведеться знову підвищувати


Уманський: ЄСВ доведеться знову підвищувати

Колишній заступник міністра фінансів України Ігор Уманський вважає, що зниження єдиного соціального внеску призведе до колапсу Пенсійного фонду і його доведеться підвищувати назад.

За його словами, Пенсійний фонд при солідарній системі в змозі покрити свої зобов’язання лише на 50% за рахунок власних надходжень. Другу половину треба дотувати з бюджету.

“Пенсійна реформа при таких ставках ЄСВ неможлива. У цій ситуації говорити про підвищення пенсійного віку, скасування пільг і спеціальних пенсій для окремих категорій просто не має сенсу”, – говорить він.

Як зазначає Уманський, зниження ЄСВ дадуть 2-3% доходу й до 10% у середньостроковій перспективі.

“Але кардинально проблему ПФ це не вирішить. Дефіцит буде не 50%, а 40%”, – додав він.

За його словами, при нормальній солідарній моделі мінімальний рівень пенсії – 60-80% зарплати. При ставці 20% ЄСВ і необхідності виплатити мінімум 60% від зарплати на одного пенсіонера потрібні троє працюючих, 80% – чотири.

“У нас 12 млн пенсіонерів і 14,5 млн. працюючих, які сплачували ці внески. У 2015 році середня ефективна ставка ЄСВ становила 40,3%. На одного пенсіонера припадало 1,4 працюючих. З урахуванням того, що низка категорій пенсіонерів фінансувалася з держбюджету, ця система працювала. Але навіть тоді дефіцит Пенсійного фонду становив 15 млрд грн, що і викликало необхідність пенсійної реформи”, – каже Уманський.

За його словами, у разі зменшення ЄСВ, необхідно скасовувати пенсії і переводити ПФ у статус агента по виплаті мінімальних допомог.

“Інший варіант – тотально скорочувати кількість пенсіонерів, підвищувати пенсійний вік на 10-15 років”, – додав він.

Раніше про те, що дефіцит Пенсійного фонду в 2016 році складе 124,9 мільярда гривень у разі зниження єдиного соціального внеску до 20% в рамках запропонованої Міністерством фінансів податкової реформи, заявив перший заступник голови фонду Микола Шамбір.

Як повідомлялося, за словами міністра соціальної політики Павла Розенка, дефіцит чотирьох фондів соціального страхування у 2016 році у разі зниження ставки єдиного соціального внеску складе близько 133 мільярдів гривень.

Міністерство фінансів в рамках податкової реформи пропонує встановити єдину ставку на ключові податки – податок на додану вартість, податок на доходи фізичних осіб, податок на прибуток, єдиний соціальний внесок – на рівні 20%, а потім встановити мораторій на внесення змін до Податкового кодексу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua