Україна збільшить квоту в МВФ на 46,6%


Україна збільшить квоту в МВФ на 46,6%

Україна збільшить свою квоту в Міжнародному валютному фонді (МВФ) на SDR639,8 млн, або на 46,6% – до SDR2011,8 млн ($ 2796,4 млн), відповідні розпорядження №108 від 4 лютого по оформленню фінансовими інструментами збільшення квоти уряд віддав Мінфіну і Нацбанку.

“Цей крок дозволить зменшити виплати України за користування коштами МВФ. Крім того, квота також визначає право голосу держави-члена в рішеннях Фонду і впливає на ліміт фінансування, який вона може отримати від МВФ”, – йдеться в пояснювальній записці до розпорядження, опублікованому на сайті уряду в четвер.

Кабмін уточнює, що збільшення квоти України в МВФ відбувається в рамках 14-го перегляду квот країн-членів Фонду.

Як повідомлялося, в результаті цього перегляду квоти всіх 188 держав-членів МВФ збільшаться приблизно вдвічі – до SDR477 млрд (приблизно $ 659 млрд) і понад 6% часткою квот буде перерозподілено динамічним країнам з ринком, що формується і країнам, що розвиваються, а також від надмірно представлених до недостатньо представлених держав-членів.

Зокрема, чотири країни з ринком, що формується (Бразилія, Китай, Індія і Росія) увійдуть до числа десяти найбільших учасників Фонду. До інших держав-членів з цих перших десяти відносяться США, Японія і чотири найбільші країни Європи (Німеччина, Італія, Великобританія і Франція). Частки квот і число голосів найбідніших держав-членів МВФ будуть захищені.

Крім того виконавча рада вперше буде складатися лише з виборних виконавчих директорів, і тим самим ліквідується категорія призначаються виконавчих директорів (в даний час держави-члени Фонду з п’ятьма найбільшими квотами призначають своїх виконавчих директорів), а країни Європи з розвиненою економікою зобов’язалися скоротити своє загальне представництво в раді на два члена.

Згідно з даними МВФ на кінець січня 2016 року, сумарні зобов’язання України перед Фондом становлять SDR8,372 млрд (близько $ 11,6 млрд), в тому числі в 2016 році – SDR154,5 млн (близько $ 214,1 млн).

У минулому році Україна отримала від МВФ SDR4,728 млрд (близько $ 6,55 млрд), а виплатила SDR1,075 млрд (близько $ 1,49 млрд).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua