Депутати пропонують узаконити смартфони та планшети як касові термінали


Депутати пропонують узаконити смартфони та планшети як касові термінали

Депутати пропонують розширити визначення «реєстратора розрахункових операцій», ввести туди будь-які пристрої, здатні передавати дані про розрахунки в інтернет. Про це йдеться в законопроекті №4117 від 19.02.2016.

Класичні касові апарати з паперовою стрічкою, що зберігають дані про розрахункові операції в пам’яті, по-перше, дорогі, по-друге, вже застаріли, пишуть автори законопроекту. У документі пропонується ввести визначення «розподіленої комп’ютерно-касової системи» (РККС). Це системи, які передають дані в податкову по інтернету (електронні копії чеків, підсумок по розрахункових операціях за кожен день і інформацію контрольної стрічки).

Зберігання фіскальної інформації не на самому апараті, а на фіскальному сервері (що і пропонують автори законопроекту) дає можливість використовувати в якості терміналу звичайні пристрої – планшети, ноутбуки, комп’ютери. А підтверджувати інформацію про розрахунки можна за допомогою цифрового підпису.

Якщо проект закону приймуть, це скоротить витрати для малого і середнього бізнесу, нівелює відставання технологій, які використовуються для фіскального контролю, від вимог часу (появи смартфонів, планшетів, розвитку інтернету і онлайн-сервісів).

У липні минулого року вступив в силу закон, що зобов’язує підприємців 3 групи користуватися касовими апаратами. Потім цю норму скасували для тих, чий річний дохід не перевищує 1 млн грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua