Міненерговугілля запропонувало обмежити повноваження прем'єра


Міненерговугілля запропонувало обмежити повноваження прем'єра

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України пропонує позбавити прем’єр-міністра права давати доручення окремим міністерствам з питань, що стосуються управління державними компаніями.

Про це йдеться у запропонованій Міненерговугілля моделі реструктуризації НАК “Нафтогаз України”.

“Необхідним є внесення змін, зокрема, до закону про Кабінет міністрів України, які визначатимуть, що прем’єр-міністр України не може давати доручення окремим міністерствам з питань, що стосуються виконання функцій управління корпоративними правами держави або державною власністю”, – йдеться в документі.

На думку міністерства, незалежність Міненерговугілля можна забезпечити лише тоді, коли доручення від Кабінету міністрів надходитимуть у вигляді колегіального рішення, а не одноосібного рішення прем’єр-міністра.

“Прем’єр-міністр України фактично володіє контрольними повноваженнями над окремими міністерствами, при цьому такі повноваження здійснюються не через механізм колегіального прийняття рішень, а одноосібно”, – наголошується в документі.

Згідно моделі реструктуризації, Міненерговугілля хоче отримати контроль над переданими разом з “Нафтогазом” в Мінекономрозвитку держкомпаніями “Укртрансгаз” і “Укртранснафта”, а також зберегти вплив на “Укренерго”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua