В Україні хочуть змінити правила кредитування за іпотекою


В Україні хочуть змінити правила кредитування за іпотекою

Падіння ринку іпотеки турбує не тільки банкірів, але і забудовників, яким стає все складніше продавати житло приватним інвесторам. Щоб допомогти вирішити цю проблему і відновити іпотечне кредитування хоча б частково, в Україні розробили законопроект про впровадження права довірчої власності, який повинен стати альтернативою традиційній банківській позиці, передає Сегодня з посиланням на Stroyobzor.

Так, згідно зі статистичними даними станом на листопад 2015 року частка недіючих кредитів в Україні становила 44%.

Щоб скоротити обсяги недіючих кредитів і хоч якось оживити іпотечне кредитування, і був розроблений законопроект, що пропонує доповнити Цивільний кодекс декількома статтями про довірчу власність.

“Це не українське ноу-хау, такий інститут є практично у всіх країнах з англо-саксонською системою права, таких як Великобританія, Австралія, Нова Зеландія, а також в деяких європейських країнах, наприклад, Румунії, Чорногорії”, – пояснює автор законопроекту, експерт BRDO Денис Малюська.

Згідно з новим законопроектом, довірчу власність пропонують зробити альтернативою традиційному заставному кредитуванню. Основна відмінність двох інститутів буде полягати в тому, в чиїй власності знаходиться об’єкт застави.

“Зараз, якщо ви берете кредит, об’єкт застави залишається у вашій власності, ви просто передаєте його в заставу. У випадку з довірчою власністю власником буде ваш кредитор”, – пояснює Денис Малюська.

Формально справи йдуть не так радикально, як це виглядає на перший погляд.

“Кредитор, який отримав майно в довірчу власність (довірчий власник), не має права користуватися і самостійно розпоряджатися таким майном крім як у випадку звернення стягнення на нього у порядку, встановленому законом”, – йдеться в законопроекті.

Це означає, що хоча власником, наприклад, заставної квартири, є банк, він не зможе зробити по ній ніяких дій до того моменту, поки позичальник справно виконує всі умови за договором.

Очевидно, що така ідея припаде до смаку банкам, адже у них істотно спроститься робота по стягненню проблемних позик. З іншого боку, банки і зараз не особливо зацікавлені в тому, щоб стягувати заставне майно на свою користь і переводити його собі на баланс.

“Банки не дуже зацікавлені в тому, щоб ставати найбільшими власниками заставного майна. Вони пропонують депозити в грошах, розраховуватися по ним повинні грошима, а не квартирами і машинами”, – пояснює голова правління “Комерційного індустріального банку” Вадим Березовик.

Більш детально про майбутнє законопроекту стане відомо вже на початку березня, на той час планують завершити експертне обговорення документа.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Рейтинг популярності матеріалу «В Україні хочуть змінити правила кредитування за іпотекою» на Finance.ua - 5.0
В Контексті Finance.ua