Яресько не подобається закон про фінансування ПТУ з держбюджету - просить президента накласти вето


Яресько не подобається закон про фінансування ПТУ з держбюджету - просить президента накласти вето

Міністерство фінансів України запропонувало президенту накласти вето на прийнятий раніше парламентом закон про часткове фінансування професійно-технічних училищ з державного бюджету.

«Ми не підтримали закон, який був прийнятий, тому що гроші пропонується забрати з освітньої субвенції, що призведе до зменшення фінансування шкіл протягом поточного року. Тобто ми вирішуємо одну проблему і створюємо іншу», – заявила міністр фінансів Наталія Яресько під час Години запитань до уряду у Верховній Раді.

За словами Яресько, в законі також пропонується виділити на фінансування ПТУ майже 1 млрд грн з фонду для стабілізаційних дотацій, що може негативно відобразиться на можливості уряду профінансувати в кінці року недофінансовані місцеві бюджети.

Яресько повідомила, що Кабінет міністрів для вирішення даної проблеми вирішив виділити їм 500 млн грн для стабілізації ситуації. «Замість цього законопроекту ми запропонували постанову, яка була прийнята Кабінетом міністрів і розглянута та схвалена бюджетним комітетом у середу, щодо виділення 500 млн грн, які ми дійсно бачимо звідки брати і не створювати додаткових проблем», – сказала міністр.

У той же час спікер парламенту Володимир Гройсман заявив, що уряд не проконсультувався з депутатами перед направленням рекомендацій президенту про накладення вето. За словами Гройсмана, депутати з профільного комітету Верховної Ради виконали велику роботу при підготовці даного законопроекту і Міністерство фінансів повинно було проінформувати їх про свої претензії. «Без консультацій пропонувати накласти вето – це неправильно. Я б просив вас переглянути цю позицію і зрозуміти, яким чином її врегулювати», – сказав Гройсман.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua