2400
В результаті податкової реформи частина бізнесу вийшла з тіні, - Яценюк
— Казна та Політика
Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, звітуючи у Верховній Раді про рік роботи уряду, розповів про податкову реформу, яку провів Кабмін.
Він зазначив, що кількість податків в Україні скоротилася вдвічі – було 22 різних ставки, залишилося 11. Частина податків була скасована, інша частина – об’єднана в один податок.
“Одна з ключових змін – дворазове зменшення ЄСВ. Ми розуміли всі ризики, пов’язані з прийняттям цього рішення. Перший ризик і основний – це Пенсійний фонд України, дефіцит якого досить високий. Кабмін повинен знайти 100 млрд грн на фінансування Пенсійного фонду. Але уряд і парламент знизили ЄСВ “, – сказав Яценюк.
“Це крок до детінізації і підвищенню зарплат і соцстандартів”, – підкреслив прем’єр.
За його словами, уряд розраховував, що надходження з ЄСВ скоротяться вдвічі (до 50%). Але останні дані свідчать, що надходження по ЄСВ складають 86%.
“Тобто пішов процес детінізації і людям почали платити чесні зарплати не в конвертах”, – зазначив Яценюк.
За матеріалами: Сьогодні
Поділитися новиною
Також за темою
Україна збільшила виробництво озброєння у півтора раза за рік — Міноборони
Cкільки грошей українці спрямували на сплату військового збору в 2025 році (інфографіка)
НБУ наближає банківське регулювання України до стандартів ЄС
У Нацбанку пояснили, чи потребуватиме додаткових витрат заміна назви монет «копійка» на «шаг»
У Раді до кінця січня підготують пропозиції щодо проведення виборів
Американсько-український фонд відбудови оголосив прийом проєктів
