Заробітчани дають Україні більше грошей, ніж донори


Заробітчани дають Україні більше грошей, ніж донори

Обсяг коштів, які українські мігранти переказують додому, перевищує всі інвестиції іноземних компаній та допомогу міжнародних донорів разом узятих.

Про це повідомляє “Радіо Свобода” з посиланням на дослідження, проведене в рамках проекту Міжнародної організації з міграції (МОМ).

Так, згідно з результатами опитування, українські трудові мігранти перерахували 2,8 мільярда доларів у 2014 році як формальними, так і неформальними каналами. Додаткові 100 мільйонів доларів надійшли в Україну у натуральній формі (у вигляді продуктів, речей, техніки тощо).

“Це свідчить про те, що за умови ефективного управління, трудова міграція і капітал, який вона генерує, можуть сприяти гуманітарному, соціальному, економічному і культурному розвитку України”, – зазначив голова представництва МОМ в Україні Манфред Профазі.

Дослідження також показало, що кожен п’ятий мігрант готовий інвестувати в продуктивну діяльність у своїй місцевій громаді. Найбільш привабливими сферами для потенційних інвестицій є будівництво, туризм і роздрібна торгівля.

При цьому основною країною заробітку для українців залишилася Російська Федерація (30%). Для довгострокових поїздок працівники обирають Польщу (21%), Чехію (15%) та Італію (11%).

Опитування проводилося протягом 2014-2015 років. Загалом опитали 20 951 домогосподарство по всій Україні, а також 1890 довгострокових трудових мігрантів у пунктах перетину кордону України.

Нагадаємо, в першому півріччі 2015 року з допомогою систем переказу коштів, створених резидентами і нерезидентами, в Україну було переказано 1,173 млрд доларів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua