Рада прийняла за основу законопроект №4055 на виконання рекомендацій МВФ


Рада прийняла за основу законопроект №4055 на виконання рекомендацій МВФ

Верховна Рада прийняла в першому читанні закон про прозорість в організації діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на виконання рекомендацій Міжнародного валютного фонду.

За законопроект №4055 про внесення змін до закону України про прокуратуру, що стосуються забезпечення прозорості в організації діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на виконання рекомендацій Міжнародного валютного фонду на засіданні парламенту у вівторок в першому читанні проголосувало 236 народних депутатів.

Закон удосконалює правові засади організації діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, забезпечення прозорості діяльності конкурсної комісії з призначення на адміністративні посади і посади прокурорів в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. Відповідно до закону, членами конкурсної комісії, які здійснюватимуть організацію проведення конкурсу з призначенням на адміністративні посади Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, можуть бути особи з “бездоганною діловою репутацією, високими професійними і моральними якостями, громадським авторитетом, а також значним досвідом діяльності в сфері запобігання або протидії корупції “.

Згідно із запропонованими змінами, генеральний прокурор України матиме повноваження на призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, першого заступника і заступника її керівника. Керівник антикорупційної прокуратури призначатиме осіб на інші адміністративні посади, в прокуратурі, при цьому конкурсна комісія буде подавати лише по одній кандидатурі на кожну з посад. Керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури також надається право приймати на роботу і звільняти співробітників, які не є прокурорами.

За словами голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана, законопроект буде винесений у четвер на розгляд парламенту у другому читанні після внесення ряду поправок.

Як повідомлялося, глава представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський висловив стурбованість змінами, які Верховній Раді пропонують внести до закону “Про прокуратуру”. За його словами, зміни загрожують незалежності прокуратури шляхом “надання зайвої дискреційного влади генеральному прокурору”.

У той же час, за його словами, відповідно до зобов’язань України, важливо не затягувати з введенням в 2016 році ефективної системи декларування доходів та наголосив на важливості початку роботи Нацагентства з питань запобігання корупції.

При цьому він зазначив, що проекти законів про виявлення, розшуку і управлінні активами, отриманими від корупційних та інших діянь (№4056) та про арешт майна і конфіскації (№4054) відповідають стандартам ЄС.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua