Кредиторська заборгованість вугільної галузі за рік зросла на 5 мільярдів, - ЗМІ


Кредиторська заборгованість вугільної галузі за рік зросла на 5 мільярдів, - ЗМІ

Рівень кредиторської заборгованості вугільної галузі за рік виріс з 8,6 млрд гривень до 13,5 млрд гривень.

Про це йдеться в статті Ігоря Маскалевича для “Дзеркала тижня”.

За його словами, держшахти перетворилися в “особливий вид богадільні”, де вартість продукції не покриває навіть зменшених зарплат.

“Це сумно, неприємно, але давно вже факт. При цьому вугілля здавна продається в країні за цілком світовими цінами і навіть дорожче”, – констатує Маскалевич.

“Середня собівартість по шахтам в 1,963 тисяч гривень за тонну при ціні реалізації 1,2 тисячі гривень за тонну відверто не надихає. До речі, і остання – вище світової (навіть по курсу 27 гривень за долар). В Європі та духовноскрепній Росії такі шахти закриті вже дуже давно “, – йдеться в статті.

“По суті, зрозуміло, що державного видобутку вугілля вже майже не залишилося. Обсяг товарної продукції галузі в 5 млн тонн на рік не вражає навіть на тлі зруйнованої більш ніж удвічі за останні півтора року видобутку”, – пише автор.

Як повідомлялося, Україна в 2015 році знизила видобуток рядового вугілля на 38,8% в порівнянні з 2014 роком – до 39,759 млн тонн, в т.ч. видобуток коксівного – на 49,8%, до 8,155 млн тонн, енергетичного – на 35,3%, до 31,604 млн т.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Кредиторська заборгованість вугільної галузі за рік зросла на 5 мільярдів, - ЗМІ» на Finance.ua - 2.4
В Контексті Finance.ua