Мінфін створив департамент з моніторингу та підготовки стратегії для пом'якшення фіскальних ризиків в держсекторі


Мінфін створив департамент з моніторингу та підготовки стратегії для пом'якшення фіскальних ризиків в держсекторі

Міністерство фінансів створило департамент, який займатиметься визначенням, моніторингом та звітністю, а також підготовкою стратегії для пом’якшення основних фіскальних ризиків, які присутні в державному секторі.

Про це йдеться в повідомленні міністерства.

11 лютого Кабінет Міністрів своїм рішенням визначив повноваження Міністерства фінансів у питаннях управління фіскальними ризиками.

Метою прийнятої постанови є запровадження європейського підходу до оцінки діяльності державних підприємств і їх впливу на державний бюджет з використанням кращих світових практик в області управління фіскальними ризиками.

Підкреслюється, що низька ефективність державних підприємств створює значні фіскальні ризики для бюджету країни, зокрема зниження надходжень до бюджету через зниження перерахування податків і дивідендів державними підприємствами.

З огляду на це, Міністерство фінансів почне системну роботу по оцінці фіскальних ризиків від роботи держпідприємств, а також мінімізації негативного впливу діяльності державних підприємств на бюджет і фіскальну політику країни в цілому.

Згідно з повідомленням, прийняття вищевказаної постанови забезпечить створення системи управління фіскальними ризиками, яка повинна включати: визначення основних ризиків для бюджету в результаті діяльності підприємств державної форми власності; оцінку розміру і ймовірності виникнення фіскальних ризиків; визначення політики і заходів, які допоможуть мінімізувати ризики і негативний вплив на бюджет, і імплементація цієї політики.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua