Заручники ситуації: Пинзеник вважає, що ситуація з МВФ дуже негативно вплине не тільки на економіку країни, але і її міжнародний імідж


Заручники ситуації: Пинзеник вважає, що ситуація з МВФ дуже негативно вплине не тільки на економіку країни, але і її міжнародний імідж

Заява директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард – чіткий сигнал для України, а точніше, для уряду, що нічого не робити і отримувати гроші більше не вийде.

Таку думку висловив екс-міністр фінансів, депутат Верховної Ради VIII скликання Віктор Пинзеник.

“Така заява звучить вперше. Це дуже серйозний сигнал”, – зазначив Віктор Пинзеник.

Пинзеник додав: “Те, що не все гаразд, ми відчували давно. Останній транш Україна отримала від МВФ на початку серпні 2015 року. Наступний транш Україна мала отримати вже давно, ми бачили, що йдуть переговори, але місія грошей не виділила. І за повідомленнями ми бачимо, що поки рішення про виділення наступного траншу не погоджено. Є проблеми, на які звернув увагу Міжнародний валютний фонд “.

За словами експерта, заяву Крістін Лагард було своєрідним попередженням нашій владі, що тепер “гроші просто так виділятися не будуть”.

“Те, що мільйони наших співвітчизників вже давно спостерігають, що у нас не все гаразд, нарешті, помітили і міжнародні організації. Це почали фіксувати ті організації, у яких ми беремо кредити. І від них залежить, що буде відбуватися в Україні. Ми не маємо інших кредиторів. Ми – заручники ситуації, у нас немає можливості отримувати кредити в інших організаціях “, – підкреслив експерт.

Віктор Пинзеник вважає, що ситуація з МВФ дуже негативно вплине не тільки на економіку країни, але і її міжнародний імідж.

“На таких умовах нам ніхто в Європі більше грошей не дасть. Якщо в минулому році Україна платила 6,7% за боргами, то за кредитами МВФ і пов’язаних з ними інститутах це було 1,6% – в чотири рази дешевше. Але питання не тільки в процентах. Країна опинилася в ситуації, коли вона самостійно сьогодні не може позичити грошей ні у кого. Зараз МВФ – єдиний кредитор, який може нам позичити гроші в валюті. Крім того, всі міжнародні інституції нанизуються на МВФ. Якщо є кредити від МВФ , тобто гроші від Світового банку, Європейського Союзу, урядів США, Японії, Канади та інших. Але без кредитів утримати ситуацію просто нереально “, – підкреслив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua