Девальвація гривні і очікування низького врожаю продовжують піднімати ціни на імпортні товари і продукти харчування, - експерт
Індекс споживчої інфляції в лютому може підвищитися до 1,1-1,4%, вважає Андрій Шевчишин, провідний експерт інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні.
Різке ослаблення гривні в кінці січня – початку лютого відіб’ється зростанням цін на імпортні товари, зокрема, електроніку і побутову техніку, ліки, автомобілі, а також товари критичного імпорту, одяг і продукти харчування.
«З початку нового року гривня девальвувала на 8%, і тиск на валюту може підвищитися, якщо очікування отримання кредиту від МВФ змістяться на осінь. Тому зростання цін на імпортні товари буде утримуватися, і тягнути за собою зростання цін на вітчизняні товари », – зазначає Андрій Шевчишин.
У той же час, очікування низького врожаю озимих продовжують підтримувати ціни продуктового кошика, що відбивається на прогнозах вартості кінцевих продуктів і напівфабрикатів. Зберігаються передумови до зростання вартості цукру, масложирової продукції. Прогноз слабкого врожаю також формує передумови до подорожчання кормової бази, що буде підтримувати ціни м’ясомолочної продукції.
Стримувати зростання інфляції, на думку експерта, буде надходження на ринок товарів низької цінової категорії з ЄС, після вступу в силу зони вільної торгівлі (ЗВТ), скасування додаткового імпортного збору, скорочення вільних грошових ресурсів у населення, а також введене ембарго на українську продукцію з боку РФ.
Інфляція в січні 2016 року прискорилася до 0,9%. Річні темпи зростання інфляції сповільнилися до 40,3%. Продукти харчування подорожчали на 2,2%, в той час як одяг і взуття подешевшали на 4,4%, сигарети – на 3,4%, паливо – на 1,3%.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною