Гонтарева: Політична криза в Україні несе загрозу економічному зростанню


Гонтарева: Політична криза в Україні несе загрозу економічному зростанню

Політична криза в Україні несе загрозу економічному зростанню в 2016 році, заявила глава Нацбанку України Валерія Гонтарева на зустрічі з керівниками 40 найбільших банків країни у вівторок.

“Зараз, на жаль, ми бачимо, як розгортається політична криза. Вона посилює невизначеність на фінансових ринках, негативно впливає на взаємини України з міжнародними партнерами і ставить під загрозу економічне зростання в поточному році. Ми дуже сподіваємося, що політикам вдасться врегулювати цю кризу в найближчим часом”, – цитує прес-служба НБУ В.Гонтареву.

Глава центробанку нагадала, що, зокрема, НБУ був змушений переглянути прогнози зростання реального ВВП в 2016 році з 2,4% до 1,1%. Крім того, погіршений прогноз стану платіжного балансу: замість збалансованого поточного рахунку, як в 2015 році, прогнозується його дефіцит в поточному році в розмірі $ 2,5 млрд. У той же час НБУ залишив незмінним прогноз по інфляції на 2016 рік.

“Наші прогнози не передбачали посилення політичної нестабільності, тому наші очікування реалізуються тільки в разі стабільної політичної ситуації”, – зазначила В.Гонтарева.

Як раніше заявила міністр фінансів Наталія Яресько, Міжнародний валютний фонд у разі зміни уряду України візьме паузу в програмі розширеного фінансування EFF і продовжить її тільки при готовності нового уряду виконувати зобов’язання, взяті попередниками.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua