Форсаж-2016: що оператори зв'язку готують українцям


Форсаж-2016: що оператори зв'язку готують українцям

У цьому році оператори фіксованого зв’язку “підуть” у маленькі міста і спробують продати українцям конвергентні послуги. Мобільні оператори, в свою чергу, будуть і далі розширювати покриття 3G. Вони збираються запропонувати абонентам нові послуги на базі швидкісного мобільного інтернету.

Упор на дату

Мобільні оператори покрили 2G-мережами близько 98% заселеної території України. Проникнення послуг зв’язку серед населення, за даними дослідницької компанії AC&M Consulting, в 2015 році склало 130%.

У минулому році оператори перейшли до наступного кроку – розвитку мереж 3G. Покриття з’явилося майже у всіх обласних центрах, за винятком Житомира, де необхідно провести конверсію, а також у ряді інших міст. Тому в 2016 році продовжать розширювати покриття 3G, а також спробують запропонувати абонентам нові послуги на базі високошвидкісних бездротових мереж.

Маркетологи мобільних операторів кажуть, що голосові сервіси як і раніше залишаються найбільш затребуваними у абонентів. Але послуги передачі даних демонструють найвищі темпи зростання. Як повідомили в прес-службі оператора lifecell, з приходом 3G дата-трафік в три рази перевищив обсяг голосових послуг. У мережі Vodafone Україна з появою 3G обсяги користування мобільним інтернетом зросли в 6 разів. “Наявність повноцінного і надійного 3G формує у людей звичку користуватися мобільним інтернетом в кожен день”, – розповідає директор з маркетингу Vodafone Україна Олег Штахетин. Тому оператор буде розширювати 3G покриття і пропонувати дата-орієнтовані тарифи, в тому числі для планшетів. Зокрема, в цьому році Vodafone Україна розширить лінійку тарифів Vodafone Red. Також оператор планує збільшити список країн, в яких буде доступний роумінг, як вдома.

Найбільш популярний у абонентів Vodafone Україна контент – це музика і відео, на їх частку припадає 46% трафіку. Тому оператор збирається запускати контентні сервіси. Але подробиці поки не розкриваються. Також з’являться зручні сервіси і додатки в галузі обслуговування абонентів.

“Київстар” також буде розвивати дата-сервіси: стрімінг музики, мобільні бібліотеки, мобільно-фінансові послуги. Іншим стратегічним напрямком стане конвергенція мобільного та фіксованого зв’язку. “Київстар” входить у трійку найбільших інтернет-провайдерів України.

lifecell також зробить упор на дату. Його материнська компанія, турецький оператор Turkcell, вже надає своїм абонентам ряд конвергентних рішень в області мобільного здоров’я, “розумних міст”, мобільного підпису, фінансових мобільних послуг. Керівництво lifecell бачить великий потенціал в такому напрямку, як мобільний шопінг.

Нове життя проводів

Поки споживання мобільних послуг зростає, популярність фіксованого зв’язку тим часом знижується. За даними Держстату, в жовтні 2014 року в Україні було 10,463 млн. основних телефонних апаратів. До жовтня 2015 року їх стало вже на 16,4% менше – 8,755 млн. Але це зовсім не означає, що фіксований бізнес йде в минуле. Новим джерелом основного доходу операторів дротового зв’язку стає інтернет-доступ. За підсумками 2015 року Держстат нарахував в Україні 5,9 млн домогосподарств, підключених до провідного інтернету. Це 37% всіх домогосподарств, загальна кількість яких становить близько 16 млн.

У містах-мільйонниках покриття мережами швидкісного інтернету вже досягає 90%, а в містах з населенням від 50 тис. осіб – 60-70%. В малих містах і селах покриття ще нижче: до 40%. Тому в 2016 році оператори будуть проводити інтернет у ті населені пункти, де ще є великий потенціал зростання.

Крім розширення географії, оператори будуть працювати над збільшенням швидкості інтернет-доступу. Найбільший оператор фіксованого зв’язку “Укртелеком” в кінці 2015 року почав модернізацію мережі, яка дозволить йому збільшити швидкість інтернет-доступу. Абоненти, які користуються доступом за технологією ADSL, зможуть підключити інтернет по технології VDSL. Як розповів директор з корпоративних комунікацій “Укртелекому” Михайло Шуранов, швидкість за існуючим у абонентів телефонного кабелю збільшиться до 50 Мбіт/с.

Телекомунікаційна група Vega, яка як і “Укртелеком”, належить СКМ Ріната Ахметова, в цьому році буде пропонувати фізособам інтернет зі швидкістю доступу до 1 Гбіт\\з. Раніше такі швидкості були доступні тільки великим бізнес-клієнтам.

Ще одним трендом 2016 року стануть конвергентні послуги та пакети послуг. Vega з лютого запустила пакети “Vega Дует”, “Vega Тандем” і “Vega Тріо”, де у різних комбінаціях пропонуються інтернет, телефонія та телебачення Vega TV. У планах Vega також розвиток ряду додаткових послуг в сфері розваг.

Для “Укртелекому” просування пакетованих послуг також буде одним з пріоритетів. Як говорить Шуранов, комплексні послуги є найбільш дохідними на масовому ринку. Та Vega, і “Укртелеком” також збираються надавати послуги у сфері інтернет-безпеки.

Вікторія Власенко

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua