Абромавічус пропонує при широкому перезавантаженні змінити Генпрокурора і сформувати Кабмін з технократів на чолі з Яресько


Абромавічус пропонує при широкому перезавантаженні змінити Генпрокурора і сформувати Кабмін з технократів на чолі з Яресько

Політичну кризу в Україні необхідно використовувати для перезавантаження, в рамках якого сформувати повністю технократичний уряд з гарантіями незалежної роботи і підтримкою коаліції, а також змінити ряд інших осіб, в тому числі генерального прокурора Віктора Шокіна, вважає глава Мінекономрозвитку Айварас Абромавічус, який подав у відставку через те, що на нього чиниться тиск.

“Тільки повністю технократичний уряд здатний, звичайно, за допомогою гарантій президента і коаліції, посунути нас на зовсім інший рівень прогресу і стандартів життя … Я запропонував кандидатуру (глави Мінфіну) Наталії Яресько з умовою, що новий прем’єр сама може набирати міністрів з повною свободою вибору”, – сказав він в інтерв’ю Associated Press.

А.Абромавічус додав, що на рівень заступника міністра і вище необхідно призначити лише тих, хто не був в уряді до Майдану.

“Давайте використаємо ситуацію, коли є можливість повного перезавантаження і призначимо нового керівника ГПУ”, – додав міністр.

За його словами, проблема полягає не тільки в конкретних людях, хоча таких людей дуже багато і “від імен нікуди не дінешся”. Зокрема, А.Абромавічус за відхід з політики Ігоря Кононенко – одного з лідерів пропрезидентського “Блоку Петра Порошенка” і давнього бізнес-партнера глави держави.

Абромавічус підкреслив, що необхідно провести кардинальну реформу самого Кабінету міністрів. “В уряді не створені умови для ефективної роботи технократів. Система застаріла, вона забюрократизована, складна. Я запропонував закрити міністерство (секретаріат) Кабміну: історично багато бізнесів і олігархічні структури позасовували туди своїх людей і лобіюють”, – пояснив він, навівши як позитивні приклади Канаду і Словаччину.

За його словами, апарат секретаріату Кабміну бойкотує і саботує ініціативи міністерств, в ньому вибудована практично паралельна структура по відношенню до міністерств, а замість нього необхідно створити ефективний офіс прем’єра з 30-50 людей.

А.Абромавічус зазначив, що робота Кабміну неефективна через сотні дрібних питань, що виносяться на його обговорення, аж до “передачі Skoda 1988 року від ФДМ Черкаської облдержадміністрації”, а також відсутність чіткого розподілу повноважень з Адміністрацією президента.

Глава Мінекономрозвитку повідомив, що на зустрічі з прем’єром і міністрами 4 лютого всі визнали, що ситуація, що склалася – це холодний душ і можливість дуже серйозних системних змін.

За його словами, обговорювався серйозний список пропозицій і вимог до парламенту і президента. “Щоб депутати не втручалися в діяльність уряду, не ходили по кімнатах і лобіювали; щоб було більше прозорості – всі зустрічі реєструвалися і дзвінки записувалися; щоб була прозорість у структурі будь-якого бізнесу і власники медіа компаній не могли мати іншого бізнесу…”, – перерахував міністр ряд з них.

Він додав, що піднімалось також питання зарплат, так як при формуванні нинішнього уряду обіцяли за півроку створити прозорий їх фонд, проте пройшло вже 14 місяців, а результат відсутній.

У той же час А.Абромавічус зазначив, що список має бути набагато довший і проблеми настільки глибинні, що “такими маленькими обіцянками, які не зовсім ясно, як імплементувати”, їх не вирішити.

“Ті міністри, які відкликали заяви про відставку, вірять, що цей список, який далеко не повністю визначено, буде імплементований. Я поки таких гарантій не бачив: важко повірити, що дві години сіли і поговорили – і все буде імплементуватися”, – пояснив А.Абромавічус свою відмову від поверненні до уряд на відміну від інших міністрів, які відкликали свої заяви про відставку.

Він підкреслив, що в такому перезавантаженні важлива підтримка президента Петра Порошенка і нинішнього прем’єра Арсенія Яценюка, на яких орієнтовані дві найбільші фракції в парламенті і коаліції.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua