Гонтарева: НБУ не відповідає за курс гривні


Гонтарева: НБУ не відповідає за курс гривні

Національний банк України (НБУ) не є органом, відповідальним за курс гривні. Про це заявила голова Нацбанку Валерія Гонтарева під час звіту у Верховній Раді.

“Одним з ключових рішень НБУ ми вважаємо дотримання режиму гнучкого курсоутворення і неповернення до фіксації обмінного курсу. Нацбанк нарешті став регулятором грошово-кредитного ринку, а не відповідальним за курс гривні, яким його зробили під час фіксованого обмінного курсу”, – заявила Гонтарева.

НБУ бачить інфляцію в цьому році на рівні 12%, тому курс нас хвилює. Але НБУ ніколи не буде йти проти тренда”, – заявила Гонтарева.

“У кожній розвиненій країні ЦБ відповідає за цінову і фінансову стабільність в державі. Це його основна, визначена законодавством функція. Ви проголосували за зміни в закон про НБУ, і тепер наш діючий мандат – це забезпечення цінової і фінансової стабільності з метою сприяння сталому економічному зростанню в державі”, – уточнила глава НБУ.

Вона визнала, що перехід до гнучкого курсу долара був важким.

“Перехід до гнучкого курсоутворення був дуже болісним. Рік тому він збігся в часі з ескалацією конфлікту на сході нашої країни і супроводжувався стрімкою девальвацією гривні. І сьогодні українці, на жаль, ще не звикли думати категоріями цін, тому що ще думають категоріями курсу і турбуються про кожне коливання курсу. Підкреслюю: не треба сприймати коливання курсу, яке спостерігається в останні місяці, як щось екстраординарне”, – сказала Гонтарева.

При цьому Валерія Гонтарева визнала, що курс долара впливає на рівень інфляції.

НБУ бачить інфляцію в цьому році на рівні 12%, тому курс нас хвилює. Але НБУ ніколи не буде йти проти тренда”, – заявила Гонтарева і зазначила, що Нацбанк буде підтримувати ринок в разі ситуативних коливань.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Куди йдуть гривня і долар?
Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua