Екс-міністр фінансів Пинзеник заперечує скорочення держборгу в 2015 році і оцінює його зростання на 43%


Екс-міністр фінансів Пинзеник заперечує скорочення держборгу в 2015 році і оцінює його зростання на 43%

Колишній міністр фінансів, депутат Верховної Ради від фракції “Блок Петра Порошенка” Віктор Пинзеник заперечує скорочення державного боргу в 2015 році і оцінює його зростання на 43%, або на 488 млрд гривень.

Про це він написав у Facebook.

“За минулий рік державний борг України не зменшився, як це зазначається в деяких офіційних повідомленнях, а виріс на 43%, або на 488 млрд гривень. Такі оцінки випливають з оприлюднених даних про розмір прямого і гарантованого боргу, який станом на 1 січня 2016 склав 1 571,8 млрд гривень “, – написав депутат.

Він пояснив, що при оприлюдненні даних про зменшення боргу користуються показниками, вираженими в доларах, курс якого (офіційний) виріс в минулому році з 15,77 UAH / USD (за станом на початок 2015 року) до 24,00 UAH / USD (станом на початок 2016) або на 52%.

Така оцінка, на думку експерта, може мати право на існування для характеристики динаміки боргу, якби весь борг був зовнішнім, тобто, здійснений в іноземній валюті.

Але, як зазначає Пинзеник, до початку 2015 року із загальної боргу в 1 100,8 млрд гривень зовнішній склав 611,9 млрд гривень.

І тільки він змінюється з ростом курсу гривні.

Але 488,9 млрд гривень (44,4%) – це внутрішній, гривневий борг, на який курс гривні не впливає.

З ростом обмінного курсу доларовий еквівалент гривневого боргу істотно зменшується.

Підрахунки показують, що із загального приросту боргу в минулому році в 488 млрд гривень 320 млрд гривень мають курсову природу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua