Таблички з новими назвами вулиць обійдуться Харкову в 1,5 мільйона


Таблички з новими назвами вулиць обійдуться Харкову в 1,5 мільйона

У Харкові 221 вулиця і три райони отримали нові назви в рамках закону про декомунізацію.

Втім, через відсутність нових табличок на будинках перейменування поки так і залишилося на папері.

Журналісти з’ясували, коли ж харків’яни побачать зміни на власні очі і у кільки вони обійдуться.

Як розповів директор департаменту житлового господарства міськради Роман Нехорошков, міняти таблички почнуть в квітні, і займе це півтора-два місяці. Всього комунальники планують встановити близько 2700 нових табличок, виготовлення і монтаж яких обійдуться Харкову приблизно в 1,5 млн грн.

У департаменті містобудування міськради, куди люди звертаються за довідками про перейменування вулиць, зростання звернень не спостерігають.

“Люди пишуть листи з проханням упорядкувати адресу і отримують відповідь, або можуть особисто звернутися за довідкою до відділу адресації. Ажіотажу у нас немає”, – запевнили в департаменті.

Втім, остаточну крапку в перейменуванні ставити рано: громадські працівники згодні не зі всіма новими назвами, затвердженими міськрадою, і мають намір йти до суду.

За словами активіста “Харківської топонімічної групи” Юрія Ліхоти, у Жовтневого та Фрунзенського районів повинні були з’явитися нові назви, а не трактування.

Нагадаємо, перший район тепер називатися на честь декількох знаменних дат, які відзначаються в Україні в жовтні, а другий – на честь льотчика-винищувача Тимура Фрунзе. Також активісти обурені новою назвою вулиці Раднаркомівська – Жен-мироносиць. “По-українськи “Жон-мироносиць” – дуже немилозвучна назва, адже слова “жони” в українській мові немає”, – говорить Юрій Ліхота, який разом з однодумцями пропонував назвати Раднаркомівську вулицею Алчевських.

За словами активіста, чиновники погодилися тільки з половиною їх пропозицій. “Після висновків, які зроблять Український інститут національної пам’яті і Верховна Рада, ми оскаржимо деякі назви в суді”, – обіцяє Ліхота.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua