Нардепи ввели субвенції місцевим бюджетам для підтримки ПТУ


Нардепи ввели субвенції місцевим бюджетам для підтримки ПТУ

Верховна Рада прийняла закон “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування професійно-технічної освіти”.

За відповідне рішення проголосували 305 народних депутатів.

Законом в Бюджетному кодексі визначено, що витрати на професійно-технічну освіту здійснюються з бюджетів міст обласного значення – обласних центрів.

Також передбачається, що оплата поточних видатків професійно-технічних навчальних закладів в частині забезпечення витрат на отримання повної загальної середньої освіти здійснюється за рахунок освітньої субвенції.

У держбюджеті також передбачається субвенція на підтримку підготовки робітничих кадрів у професійно-технічних та інших навчальних закладах для бюджету АР Крим, обласних бюджетів, міських бюджетів на оплату поточних витрат, перерахування якої з держбюджету місцевим бюджетам буде здійснюватися два рази на місяць, як це передбачено для освітньої та медичної субвенцій.

Як відомо, після змін, внесених Верховною Радою до порядку фінансування навчальних закладів, в 2016 році питання фінансування професійно-технічних училищ зобов’язані вирішувати місцеві бюджети.

При цьому в бюджетах міст обласного значення коштів на це не закладали. Крім того, на місцях відмовляються фінансувати навчальні заклади, де велика частина учнів – жителі інших областей.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua