Кабмін і НБУ запропонували Раді новий законопроект про реструктуризацію валютної іпотеки


Кабмін і НБУ запропонували Раді новий законопроект про реструктуризацію валютної іпотеки

Кабінет Міністрів України від 3 лютого зареєстрував у Верховній Раді законопроект про реструктуризацію зобов’язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, отриманих на придбання єдиного житла (іпотечні кредити).

Як зазначила глава Національного банку України Валерія Гонтарєва, вона сподівається на те, що депутати якомога швидше розглянуть цей законопроект №4004.

Законопроект покликаний дозволити реструктуризацію іпотечних кредитів на суму понад 20 млрд грн для 37 тис. сімей.

Це майже 40% від загального обсягу валютної іпотеки фізосіб і 23% – від загального обсягу валютних кредитів фізосіб, наданих банками.

Нормами документа передбачено, що після реструктуризації, процентна ставка по кредиту буде зафіксована протягом трьох років.

Нагадаємо, раніше в кінці січня 2015 року Верховна Рада остаточно скасувала закон про реструктуризацію валютних кредитів за курсом 5,05 грн/$ після того, як президент наклав вето на цю скандальну ініціативу.

“За даними НБУ, станом на сьогодні фізичним особам – резидентам України надано кредитів в іноземній валюті на суму 4,28 млрд доларів, … сума всіх іпотечних кредитів становить 2,16 млрд доларів … Конвертація валютних кредитів за курсом 5,05 грн за долар, тобто за курсом, який був на момент укладення переважної більшості кредитних договорів завдасть банківській системі збиток на суму понад 76 млрд гривень”, – аргументував президент своє рішення.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua