Рада фінстабільності назвала основні ризики для української економіки в 2016 році — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Рада фінстабільності назвала основні ризики для української економіки в 2016 році

Казна та Політика
1213
Тривале і стрімке зниження цін на ключові українські експортні товари, торговельні обмеження Російської Федерації, різка девальвація валют країн, що розвиваються, а також сезонні чинники зумовили помітне зменшення експортної виручки української економіки та посилили турбулентність на валютному ринку.
Про це йдеться в підсумковому комюніке, прийнятому за результатами засідання Ради фінансово-економічної стабільності під головуванням прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка. Документ представила прес-служба Міністерства фінансів.
Як підкреслюється в документі, посилення перерахованих факторів є ключовим ризиком для української економіки на 2016 рік.
«Зовнішнє середовище стало значно менш сприятливим для економіки та фінансової системи України в останні місяці», – підкреслюється в документі.
У той же час, учасники ради, до якої входять глави Мінфіну, НБУ, Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, а також експерти фінансового ринку, підкреслили, що на тлі світового економічного спаду, всередині України відзначається ряд позитивних тенденцій, а саме: відновлення депозитної бази банків, збереження дефіциту бюджету та приріст ВВП, зафіксований вперше після дворічної падіння.
Рада фінансово-економічної стабільності наполягає на подальшій координації зусиль НБУ та Мінфіну в частині збереження макроекономічної стабільності і переходу до режиму інфляційного таргетування.
«Ми зайняли принципову позицію по пруденциальній бюджетній політиці і зменшенню фіскальних ризиків для країни. Зокрема, в минулому році ми успішно виконали бюджет. Цю зважену бюджетну політику ми продовжимо і в 2016 році. Запланований дефіцит бюджету на 2016 рік складе 3,7%, і він буде фінансуватися неемісійними коштами», – цитує прес-служба Мінфіну міністра фінансів України Наталію Яресько.
При цьому учасники Ради підкреслили, що однією з основних умов забезпечення фінансової стабільності є продовження повноцінної співпраці з ключовими кредиторами країни – Міжнародним валютним фондом, Світовим банком та іншими партнерами.
Нагадаємо, засідання Ради фінансово-економічної стабільності анонсував прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк. Ключовими темами зустрічі повинні були стати питання стабілізації валютного курсу і стримування інфляції в Україні. Випереджаючи засідання, Яценюк підкреслював, що завданням уряду є стабільність споживчих цін і прогнозованість курсу національної грошової одиниці.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас