Україна виконала вимоги МВФ щодо бюджетного дефіциту


Україна виконала вимоги МВФ щодо бюджетного дефіциту

Зведений бюджет України за підсумками 2015 року виконано з помірним дефіцитом на рівні 30,9 мільярда гривень, що дає підстави очікувати виконання цільового показника бюджетного дефіциту в рамках програми з Міжнародним валютним фондом.

Про це повідомляється в січневому Макроекономічному та монетарному огляді Національного банку України, опублікованому на його сайті.

НБУ нагадує, що в грудні доходи держбюджету продовжили зростання, однак неочікувано високі темпи збільшення витрат стали причиною зростання дефіциту як цього місяця, так і за підсумками 2015 року в цілому, – до 40,8 мільярда гривень і 45,2 мільярда гривень, відповідно.

“Таким чином, у грудні зафіксовано найвищий за рік дефіцит зведеного бюджету – 50,9 мільярда гривень. Однак завдяки помірним витратам попередніх місяців за підсумками року зведений бюджет виконано з помірним від’ємним сальдо – 30,9 мільярда гривень. Це дає підстави очікувати, що дефіцит сектору загальнодержавного управління буде істотно нижчим в порівнянні з цільовим показником, закладених у програму Міжнародного валютного фонду”, – йдеться в документі.

За інформацією НБУ, основним джерелом фінансування дефіциту стали кошти, накопичені на єдиному казначейському рахунку, що протягом грудня знизилися на 39 мільярда гривень – до 9 мільярдів гривень на 1 січня 2016 року.

Нагадаємо, за інформацією Державної казначейської служби України, держбюджет України за підсумками 2015 року зведено з дефіцитом у 45,15 мільярда гривень, що в 1,5 рази менше дефіциту в 72,03 мільярда гривень роком раніше. Доходи державного бюджету за 2015 рік склали 534,648 мільярда гривень, витрати – 576,848 мільярда гривень.

Держбюджет України на 2015 рік передбачав доходи на рівні 502,260 мільярда гривень, витрати – 566,870 мільярда гривень, граничний обсяг дефіциту – 75,820 мільярда гривень, або 4,1% ВВП, стеля держборгу – 1,394 трильйона гривень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua