КС визнав конституційним проект змін до Конституції в частині правосуддя з правом Ради висловлювати недовіру генпрокурору


КС визнав конституційним проект змін до Конституції в частині правосуддя з правом Ради висловлювати недовіру генпрокурору

Конституційний Суд визнав відповідним Основному закону доопрацьований законопроект №3524 про внесення змін до Конституції в частині правосуддя, яким передбачено збереження права Верховної Ради висловлювати недовіру генеральному прокурору.

Про це повідомив голова КС Юрій Баулін.

Суд визнав законопроект відповідним ст. 157 і 158 Конституції.

Згідно ст. 157, Конституція не може бути змінена, якщо зміни передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина або якщо вони спрямовані на ліквідацію незалежності чи порушення територіальної цілісності України.

Також, згідно з цією статтею, Основний закон не може бути змінений в умовах воєнного чи надзвичайного стану.

Згідно ст. 158, законопроект про внесення змін до Конституції, який розглядався Верховною Радою і не був прийнятий, може бути поданий до парламенту не раніше ніж через рік з дня прийняття рішення щодо цього законопроекту.

Після позитивного висновку КС Рада може прийняти в першому читанні законопроект 226 голосами, а на наступній черговій сесії – у другому 300 голосами.

Висновки КС є остаточними і не підлягають оскарженню.

Баулін зазначив, що законопроект №3524 у попередній редакції вважається відкликаним.

Нагадаємо, 22 січня Конституційний суд визнав відповідним Основному закону законопроект №3524 про внесення змін до Конституції в частині правосуддя, яким пропонувалося позбавити парламент права висловлювати недовіру генпрокурору.

28 січня Рада направила до КС доопрацьований законопроект №3524, виключивши цю норму.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua