Економіка України в жахливому стані, але не у всіх її регіонах, - The Economist


Економіка України в жахливому стані, але не у всіх її регіонах, - The Economist

У 2014 році ВВП України скоротився на 7%, а в 2015 – на 12%. В цілому економіка переживає серйозні проблеми. Гривня втратила 70% своєї вартості у співвідношенні до долара за два роки. Інфляція хоч і зменшується, але досі на високому рівні. Однак, оцінюючи українську ситуацію, аналітики часто не звертають увагу на те, що в різних регіонах справи йдуть по-різному.

Про це пише The Economist, нагадуючи, що війна триває тільки в Донецьку і Луганську. І щоб оцінити економічну шкоду видання пропонує подивитися на обсяги будівництва в різних областях, оскільки це може бути хорошим відображенням тенденції зростання ВВП.

Дані із зони бойових дій навряд чи можна розглядати. Однак з січня до листопада 2015 року будівництво в Донецьку скоротилося драматично – на 60% порівняно з попереднім роком.

Проте на Заході України справи не такі вже й погані. За перші три квартали 2015 року у Львові спостерігалося найбільше у всій країні зростання працевлаштування. І будівництво тут теж розвивається, пропонуючи житло класу “люкс”, а модні кафе відкриваються по всьому місту.

На думку видання, в такому контрасті немає нічого дивного. Львів розташований за тисячу кілометрів від охопленого війною Донецька, економіка західноукраїнського міста базується на бізнесі, пов’язаному з сучасними технологіями, а не з добуванні вугілля або металургією, як на Сході України.

Донецьк і Львів – це зовсім різні економіки, про що не згадують в розмовах про Україну. МВФ виносив це на передній план раніше.

У 2014 році по всій Україні промислове виробництво скоротилося на 10%. У Донецьку і Луганську, на які до війни припадало 16% українського ВВП, виробництво впало на 32% і 42% відповідно. І облік показників захоплених територій при оцінці економічного стану всієї країни істотно погіршує показники в цілому.

Але якщо не звертати уваги на Луганськ і Донецьк, тоді падіння промислового виробництва в Україні в 2014 році становило “лише” 4,6%.

Якщо взяти обсяги виробництва за показник ВВП, тоді можна сказати, що в “невійськових” частинах України падіння ВВП склало 4% в 2014 році. А в 2015-му, в такому випадку, скорочення української економіки склало 8-9%.

Очевидно, що країна досі переживає жорстку рецесію, але варто пам’ятати, що війна триває. Українське економічне зростання при цьому можна порівняти з грецьким в 2011-2012 роках.

Тим часом, Світовий банк прогнозує, що зростання економіки України в 2016 році складе 1%. В цілому Світовий банк знизив прогнози зростання світової економіки в 2016 році до 2,9%. Аналітики Світового банку в червні прогнозували світовій економіці зростання в 3,3% в 2016 році.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua