Україна в 2016 р готова направити 800 млн грн в створюваний Фонд енергоефективності, - віце-прем'єр Зубко


Україна в 2016 р готова направити 800 млн грн в створюваний Фонд енергоефективності, - віце-прем'єр Зубко

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (Мінрегіон) за підтримки уряду Німеччини та Європейського Союзу розробило фінансову модель Фонду енергоефективності, в який Україна в 2016 році як одна зі сторін фінансування Фонду поряд з міжнародними фінансовими донорами готова направити 800 млн грн.

Такі дані повідомило міністерство з посиланням на прес-службу віце-прем’єр-міністра – глави Мінрегіону Геннадія Зубка, презентував модель Фонду в ході міжнародної конференції “Україна у фокусі: Стратегічна зустріч глобальних експортно-кредитних агентств і багатосторонніх фінансових установ” в четвер у Києві

“Необхідно додатково прописати модель Фонду та законодавчо забезпечити інструменти для ймовірної захисту інвестицій та повернення коштів. Ці заходи допоможуть вивести Україну на абсолютно незалежний енергетичний рівень”, – пояснив Г.Зубка.

При цьому він підкреслив, що залучені інвестиції і технології в рамках функціонування такого Фонду дозволять економити 45% енергоресурсів країни. Розроблена модель представленого Фонду енергоефективності довела свою ефективність, зокрема, в Литві.

За даними Г.Зубка, до теперішнього часу обсяг ринку енергоефективності України оцінюється близько в $ 40 млрд, річний обсяг інвестицій – порядку в $ 1,5 млрд.

Як повідомлялося, в середині грудня 2015 Г.Зубка повідомив, що Мінрегіон розраховує в 2016 році направити 300 млн грн коштів державного бюджету за програмою енергоефективності в планований до створення Фонд енергоефективності.

Відповідно до держбюджету-2016, витрати Мінрегіону по реалізованій Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження (Держенергоефективності) як розпорядником коштів нижчого рівня програмі “Реалізація Державної цільової програми енергоефективності на 2010-2016 роки” передбачені на рівні 790 402 900 грн.

У 2015 році витрати міністерства по “Державній цільовій економічній програмі енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 200-2015 роки” становили 495, 719 млн грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua