Все з молотка: Рада в першому читанні підтримала законопроект, який дасть старт великій приватизації


Все з молотка: Рада в першому читанні підтримала законопроект, який дасть старт великій приватизації

Депутати Верховної Ради в ході голосування за основу забезпечили підтримку депутатського законопроекту, що передбачає внесення змін до процедури приватизації, зокрема, скасування обов’язкового продажу на фондових біржах 5-10% акцій стратегічних державних підприємств при проведенні їх приватизації.

У ході голосування за основу законопроект про внесення змін до приватизаційний процес підтримали 237 депутатів при 226 необхідних.

Також даний законопроект регламентує залучення радників при проведенні приватизації стратегічних підприємств. Крім того, згідно з документом, до приватизації не будуть допущені резиденти країни-агресора.

Нагадаємо, 26 січня після кількох спроб в ході сигнального голосування депутати не змогли забезпечити підтримку даного законопроекту.

Перший заступник голови Фонду державного майна України Дмитро Парфененко під час виступу в парламенті закликав депутатів підтримати законопроект і зазначив, що в нього внесені всі запропоновані депутатами поправки.

Глава комітету Верховної Ради з питань економічної політики Андрій Іванчук повідомив, що, згідно із законопроектом, радники зможуть залучатися лише для стратегічних підприємств групи «Г» за рахунок коштів державного бюджету, коштів міжнародних організацій та інших джерел, не заборонених законодавством.

Народний депутат Віктор Пинзеник закликав парламентаріїв голосувати за законопроект, тому що в ньому є дві важливі норми – скасування продажу 5-10% акцій держкомпаній на біржах, що не дозволить знизити вартість об’єкта, і заборона брати участь у приватизації резидентам країни-агресора.

Міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус неодноразово закликав парламентаріїв підтримати даний законопроект. За його словами, він, у свою чергу, сприятиме початку прозорої приватизації.

Також міністр зазначив, що від ухвалення цього документа залежить дата початку продажу держпакету акцій одного з найбільших виробників хімічної продукції – Одеського припортового заводу. За словами Абромавічус, у разі неприйняття законопроекту дата продажу ОПЗ, 6 обленерго, «Центренерго» і ряду ТЕЦ буде переноситися.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua