Економіку України стабілізують зміни до Конституції, - Новак


Економіку України стабілізують зміни до Конституції, - Новак

Для забезпечення економічної стабільності до Конституції України необхідно внести економічний розділ з десятьма основними макропоказниками.

Про це написав глава Комітету економістів України Андрій Новак.

“Якщо не працює механізм експертних рекомендацій, якщо не працюють закони, не працюють кодекси, залишається останнє – найвищий законодавчий акт прямої дії – Конституція України”, – написав він.

За словами експерта, зазначений розділ повинен передбачати такі норми: граничний дефіцит Державного бюджету не повинен перевищувати 3% ВВП, граничне коливання курсу гривні протягом фінансового року – не більше 2% на рік в будь-яку сторону (девальвація/ревальвація), співвідношення доходів (податків) між центральним і місцевими бюджетами – 50% на 50%.

“Коли в Конституції будуть вказані конкретні цифрові параметри, які неможливо по-різному трактувати, то це буде тими рамками, в межах яких змушений буде працювати будь-який уряд і Національний банк України: виконуєш параметри – працюєш далі, не виконуєш – відставка. Іншого способу змусити наш політикум працювати на державу я не бачу”, – резюмував економіст.

Нагадаємо, раніше Новак заявив, що економічних підстав для девальвації гривні на даний момент немає, і основною причиною обвалу курсу національної валюти є спекуляції.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua