Порошенко хоче, щоб в Україні була створена національна система кібербезпеки


Порошенко хоче, щоб в Україні була створена національна система кібербезпеки

Президент України Петро Порошенко заявив про необхідність невідкладного створення національної системи кібербезпеки.

Як повідомляє прес-служба президента України, Рада національної безпеки і оборони України (РНБО) під головуванням П.Порошенко розглядає питання про національну систему кібербезпеки.

“Очевидна необхідність створення національної системи кібербезпеки. Нею будуть займатися відповідні підрозділи СБУ, кіберзахисту – відповідні підрозділи ДСТСЗІ (департамент спеціальних телекомунікаційних систем та захисту інформації СБУ – ред.), а боротьбою з кіберзлочинністю – відповідні підрозділи МВС. Координацію та ефективну взаємодію забезпечуватиме відповідне підрозділ РНБО”, – заявив П.Порошенко на засіданні РНБО.

Така модель взаємодії має бути відпрацьована негайно, в тому числі за допомогою передбачених коштів спеціальних трастових фондів НАТО, підкреслив він.

П.Порошенко додав, що під час роботи над стратегією були максимально враховані рекомендації експертів багатьох консалтингових компаній.

“Кіберпростір зараз перетворився на ще одне поле протистояння і боротьби за незалежність держави. Різні спроби порушення штатного режиму функціонування національних ресурсів, використання кіберпростору для шпигунства, несанкціонованого доступу до інформації, спроби використовувати кібератаки для досягнення політичних цілей”, – сказав президент.

Зокрема, П.Порошенко нагадав про атаки хакерів на енергетичні об’єкти країни, зокрема “Прикарпаттяобленерго” та інші, в результаті чого без електроенергії залишилися 80 тис. споживачів. Причиною аварій стало втручання сторонніх осіб у роботу автоматичної системи контролю та управління енергообладнанням.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua