Україна може експортувати в Іран труби і літаки, - Щуриков


Україна може експортувати в Іран труби і літаки, - Щуриков

Переговори з країнами Перської затоки з питання відпустки чергового залізничного маршруту для вантажних перевезень має величезні перспективи.

Про це заявив перший заступник директора ОПЗ Микола Щуриков на своїй сторінці в Фейсбук.

Він зазначив, що Іран займає 18 місце серед країн-імпортерів української продукції. На підтвердження навів деякі цифри за 2 014 рік: “Всього експорт продукції України в Іран склав 703 421,71 тис. $ США (-11,23% до відповідного періоду 2013). Серед основних товарів: зернові культури – 293 226,28 тис. $ США (41,69%); жири та олії тваринного або рослинного походження – 233 507,51 тис. $ США (33,2%); реактори ядерні, котли, машини – 97 734,93 тис. $ США (13, 89%); насіння і плоди олійних рослин – 51 737,45 тис. дол. США (7,36%). Ці сфери конкурентоспроможні і результат має величезні запаси зростання “, – вважає Щуриков

На думку керівника ОПЗ, ці сфери конкурентно здатні для України і результат має величезні запаси зростання. Більше того, зняття ембарго на експорт вуглеводнів і доступ Ірану до раніше заморожених активів на зарубіжних рахунках, які можуть досягати 50 мільярдів доларів, вони можуть направити на стратегічні інфраструктурні проекти.

“Україні варто поборотися за участь в освоєнні цих коштів. А оскільки Іран тепер може експортувати газ, ми можемо постачати їх трубами для газопроводів. Також поставляти літаки або взяти участь у модернізації авіазаводу, який побудувала для них Україна”, – позначає можливі перспективи співпраці Щурик .

Він вважає, що “Україна повинна якомога швидше обмінятися з країнами Перської затоки візитами торгово-політичних делегацій. Дипломатичні зусилля МЗС та політичні зусилля Кабміну повинні активізуватися і допомогти реалізувати спільний економічний потенціал”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua