Мінфін посилив критерії відбору банків для виплати зарплати з бюджету, пенсій та грошової допомоги — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Мінфін посилив критерії відбору банків для виплати зарплати з бюджету, пенсій та грошової допомоги

Казна та Політика
1537
Міністерство фінансів України встановило більш жорсткі критерії до уповноважених банків для виплати заробітної плати співробітникам бюджетних установ, пенсій та державної соціальної допомоги.
Як повідомляється на веб-сайті відомства, Кабінет міністрів України за ініціативою Міністерства фінансів затвердив відповідні зміни до постанови “Про удосконалення механізму виплати зарплати працівникам бюджетних установ та державної соціальної допомоги”.
У повідомленні наголошується, що в загальний перелік критеріїв вибору уповноважених банків додано, що частка активів банку повинна становити не менше 1% активів банківської системи.
Крім того, уповноважений банк повинен володіти облігаціями внутрішньої державної позики в розмірі не менше 20% регулятивного капіталу банку.
Нові критерії передбачають, що на дату проведення конкурсу банк здійснює діяльність на банківському ринку не менше трьох років; а також протягом трьох останніх місяців на момент подачі документів на постійно діючу комісію Нацбанком в банк не застосовувалися заходи впливу у вигляді обмеження, зупинення чи припинення здійснюваних банком операцій і протягом трьох останніх місяців на момент подачі документів банк дотримується економічних нормативів, встановлених Нацбанком.
Уповноважений банк також повинен бути учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), і не мати фінансової заборгованості перед ним, а також заборгованості по сплаті податків і зборів.
Крім того, обов’язково умова, що на момент подачі документів до банку або до власників і пов’язаних осіб не були застосовані санкції Україною, іноземними державами-членами Організації економічного співробітництва та розвитку чи Євросоюзом протягом останніх 12 місяців.
Постанова передбачає, що банки будуть мати три місяці для досягнення відповідності зазначеним критеріям, а відповідні міністерства, відомства та інші центральні та місцеві органи виконавчої влади – ще один місяць для переходу на обслуговування в уповноважені банки, що відповідають новим критеріям.
Банки, в яких держава володіє часткою більше 75%, призначені уповноваженими банками на постійній основі. Постановою пропонується міністерствам, центральним та місцевим органам виконавчої влади укласти договори не менш ніж з трьома уповноваженими банками.
Як наголошується в повідомленні відомства, через рік після прийняття постанови набуде чинності ще один критерій відповідності – за кількістю емітованих банком електронних платіжних засобів (платіжних карток) державної багатоемітентної платіжної системи (не менше 10% загальної кількості емітованих банком платіжних карток).
“Встановлені критерії пропонується поширити на всі уповноважені банки з виплати не тільки заробітної плати працівникам бюджетних установ, а також пенсій та іншої державної грошової допомоги”, – підкреслює міністерство.
Крім того уряд своїм рішенням також рекомендує керівникам суб’єктів господарювання державного сектору економіки обслуговуватися в банках, які задовольняють встановленим критеріям.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас