Мінфін посилив критерії відбору банків для виплати зарплати з бюджету, пенсій та грошової допомоги


Мінфін посилив критерії відбору банків для виплати зарплати з бюджету, пенсій та грошової допомоги

Міністерство фінансів України встановило більш жорсткі критерії до уповноважених банків для виплати заробітної плати співробітникам бюджетних установ, пенсій та державної соціальної допомоги.

Як повідомляється на веб-сайті відомства, Кабінет міністрів України за ініціативою Міністерства фінансів затвердив відповідні зміни до постанови “Про удосконалення механізму виплати зарплати працівникам бюджетних установ та державної соціальної допомоги”.

У повідомленні наголошується, що в загальний перелік критеріїв вибору уповноважених банків додано, що частка активів банку повинна становити не менше 1% активів банківської системи.

Крім того, уповноважений банк повинен володіти облігаціями внутрішньої державної позики в розмірі не менше 20% регулятивного капіталу банку.
Нові критерії передбачають, що на дату проведення конкурсу банк здійснює діяльність на банківському ринку не менше трьох років; а також протягом трьох останніх місяців на момент подачі документів на постійно діючу комісію Нацбанком в банк не застосовувалися заходи впливу у вигляді обмеження, зупинення чи припинення здійснюваних банком операцій і протягом трьох останніх місяців на момент подачі документів банк дотримується економічних нормативів, встановлених Нацбанком.

Уповноважений банк також повинен бути учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), і не мати фінансової заборгованості перед ним, а також заборгованості по сплаті податків і зборів.

Крім того, обов’язково умова, що на момент подачі документів до банку або до власників і пов’язаних осіб не були застосовані санкції Україною, іноземними державами-членами Організації економічного співробітництва та розвитку чи Євросоюзом протягом останніх 12 місяців.

Постанова передбачає, що банки будуть мати три місяці для досягнення відповідності зазначеним критеріям, а відповідні міністерства, відомства та інші центральні та місцеві органи виконавчої влади – ще один місяць для переходу на обслуговування в уповноважені банки, що відповідають новим критеріям.

Банки, в яких держава володіє часткою більше 75%, призначені уповноваженими банками на постійній основі. Постановою пропонується міністерствам, центральним та місцевим органам виконавчої влади укласти договори не менш ніж з трьома уповноваженими банками.

Як наголошується в повідомленні відомства, через рік після прийняття постанови набуде чинності ще один критерій відповідності – за кількістю емітованих банком електронних платіжних засобів (платіжних карток) державної багатоемітентної платіжної системи (не менше 10% загальної кількості емітованих банком платіжних карток).

“Встановлені критерії пропонується поширити на всі уповноважені банки з виплати не тільки заробітної плати працівникам бюджетних установ, а також пенсій та іншої державної грошової допомоги”, – підкреслює міністерство.

Крім того уряд своїм рішенням також рекомендує керівникам суб’єктів господарювання державного сектору економіки обслуговуватися в банках, які задовольняють встановленим критеріям.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua