Експорт молочної продукції за минулий рік впав на 40%


Експорт молочної продукції за минулий рік впав на 40%

За попередніми підрахунками молочники в 2015 році продали за кордон товарів на 375 млн доларів, що на 40% менше, ніж в 2014 р і майже в два рази менше в порівнянні з докризовим 2013 р.

Основна причина – ціновий обвал на світовому ринку, оскільки експорт усіх сухих молокопродуктів в порівнянні з попереднім роком помітно виріс, чи не впали продажі масла, багато продали цільного молока. Істотно скоротився тільки вивіз сиру і спредів. Хоча потрібно врахувати, що поставки в Крим вже називалися експортом в 2015 р, а в 2014 р – тільки в четвертому кварталі.

Якщо розглядати поточний стан зовнішньої торгівлі, то її можна розцінювати як завмерла. У зв’язку з російськими заборонами імпорту та транзиту, несприятливою кон’юнктурою світового ринку збуту і, звичайно ж, безліччю свят в першій половині місяця відвантажувалися незначні обсяги молокопродуктів і в основному за старими контрактами.

Вже минулого місяця зазначалося помітний спад експорту по більшості товарів, за винятком олії та консервів. Хоча в порівнянні з груднем 2014 результати були досить непоганими. Набагато більше було вивезено сухого молока, масла і навіть сиру разом з сирними продуктами.

Імпорт молокопродуктів, природно, незначний. Ще меншим він буде в перші місяці поточного року, адже з Росії ще трохи донедавна возили трохи йогурту і плавленого сиру.

Пожвавлення зовнішніх продажів молокопродуктів відбудеться, швидше за все, лише до кінця зими.

За матеріалами infagro.com.ua

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua