Український експорт скоротився на третину


Український експорт скоротився на третину

Експорт товарів з України за 11 місяців 2015 скоротився на 30,9%, до 34,5 млрд дол. на тлі різкого падіння виробництва в Донецькій і Луганській областях і несприятливої кон’юнктури на ключових для України товарних ринках.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

“Сумарний негативний внесок двох регіонів (Донецької та Луганської областей – ред.) склав 40,6% від загального темпу скорочення експорту”, – йдеться в повідомленні.

У той же час, в Мінекономрозвитку підкреслили, що країни ЄС були і залишаються ключовим торговим партнером України. Український експорт до ЄС становить 34% від загального обсягу експорту. Обсяг експорту в Росію на кінець 2015 року становив 12,7%.

У десятку найбільших торгових партнерів нашої країни також увійшли Туреччина (7,2% експорту), Китай (6,6% експорту), Єгипет (5,4%), Індія (3,7%), Білорусь (2,3%), Саудівська Аравія (2,1%), Казахстан (1,9%) та Ізраїль (1,6%).

У товарному розрізі основною статтею експорту стали продукти харчування та інша сільськогосподарська продукція (13 млрд дол.), металургія (8,8 млрд дол.), продукція машинобудування (4,1 млрд дол.).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua