Глава МВФ повідомила, як вплинула на перспективи виділення Києву чергового траншу її зустріч з Порошенком


Глава МВФ повідомила, як вплинула на перспективи виділення Києву чергового траншу її зустріч з Порошенком

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард позитивно оцінює перспективу надання Україні чергового траншу фінансування за програмою EFF.

“Думаю, це була дуже позитивна дискусія, яка, сподіваюся, наблизить нас до меморандуму, над яким працюють наші команди. І я сподіваюся, цей процес завершиться успішно”, – повідомила вона журналістам після переговорів з президентом України Петром Порошенком у Давосі в четвер.

К.Лагард також зазначила, що зустріч пройшла дуже продуктивно, на переговорах обговорювалися питання економічного розвитку на Україні. “Ми обговорили хід реформ на Україні та прийняття бюджету на 2016 рік”, – додала вона.

“Ми зараз знаходимося на стадії обговорення майбутнього меморандуму з МВФ, ми досягаємо угоди. З моєї точки зору, амбітна програма реформ допоможе Україні в 2016 році, і я вдячний Крістін Лагард за це”, – заявив, у свою чергу, П.Порошенко.

Відкрита МВФ у березні 2015 року чотирирічна програма EFF для України загальним обсягом 12,348 млрд SDR (близько $ 17 млрд) спочатку передбачала проведення щоквартального огляду програми, виділення Києву в 2015 році чотирьох траншів, в 2016 році – ще чотирьох. Однак до теперішнього часу країна отримала лише перший транш коштів на $ 5 млрд і другий – на 1,18 млрд SDR (близько $ 1,6 млрд).

За словами глави міністерства фінансів України Наталії Яресько, МВФ при прийнятті рішення про надання Україні чергового – третього траншу, буде оцінювати виконання всіх попередніх умов і структурних маяків, виконання яких має термін до кінця грудня 2015 року. У разі успішного виконання таких умов рада директорів фонду може провести збори по виділенню третього траншу ЕFF в кінці січня – лютому.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua