У 2016 році банківській системі не вдасться вийти на прибуткову діяльність, - прогноз


У 2016 році банківській системі не вдасться вийти на прибуткову діяльність, - прогноз

Кредитна активність по відкриттю нових кредитних лімітів в 2016 році буде перебувати на низькому рівні. Серед комерційних банків ми очікуємо приріст кредитного портфеля в корпоративному секторі в гривні не більше 3-5%. Такі прогнози озвучили аналітики рейтингового агентства «Кредит-Рейтинг».

Фінансування клієнтів комерційними банками у гривні відбуватиметься в обмежених обсягах для закриття тимчасових потреб в оборотному капіталі. Низька кредитна активність 2016 буде обумовлена відсутністю активного зростання вітчизняної економіки і досить дорогими ціновими умовами надання кредитних ресурсів.

Незважаючи на те, що в IV кварталі 2015 кредитні ставки у зв’язку з високою гривневою ліквідністю мали тенденцію до зниження (з 28-25% до 24-23%), в новому році ставки залишаться високими у зв’язку з інфляційним чинником і грошово-кредитною політикою НБУ. У 2016 році банки будуть зосереджені на збільшенні обсягів комісійних доходів, які безпосередньо не пов’язані з активними операціями.

В цілому, на думку експертів, в 2016 році банківській системі не вдасться вийти на прибуткову діяльність. Основним негативним фактором залишатиметься незадовільна якість кредитного портфеля і необхідність подальшого формування резервів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua