4907
У Мінфіні повідомили, коли очікують наступний транш від МВФ
— Казна та Політика
Міністерство фінансів очікує отримання наступного (третього) траншу від Міжнародного валютного фонду в лютому.
У Давосі (Швейцарія) міністр фінансів Наталя Яресько заявила, що наступний транш від МВФ може надійти вже в лютому.
У той же час, на думку глави Мінфіну, можливість об’єднання в один третього і четвертого траншу виключена.
Крім того, за словами Яресько, зараз Україна не має можливості вийти з програми МВФ, незважаючи на численні пропозиції українських політиків, які вважають реформи занадто болючими.
Нагадаємо, в 2015 році, як передбачалося, Україна мала отримати 4 транші від МВФ, проте отримала тільки 2.
У зв’язку з цим золотовалютні резерви НБУ збільшилися до 13,3 млрд доларів замість планованих 18 млрд доларів.
Отримання останнього траншу залежало від прийняття Україною держбюджету на 2016 рік з дефіцитом 3,7% ВВП.
14 січня Президент Петро Порошенко заявив про майбутню зустрічі з представниками МВФ у Швейцарії та необхідності його особистого втручання в переговори з фондом.
Міжнародний валютний фонд не може назвати дату засідання ради директорів по Україні через невирішені фіскальні питання і структурні реформи.
За матеріалами: reuters.com
Поділитися новиною
Також за темою
Зеленський підписав закон про продовження військового збору
Борги теплокомуненерго зросли на 20 млрд грн за зиму
Надходження єдиного внеску у першому кварталі 2026 року зросли на 17,2%
За перший квартал мережі АЗС збільшили сплату податків до 3,7 млрд грн
Хто має право не сплачувати податок на прибуток (вимоги)
Мадяр натякнув, що не блокуватиме виділення Україні 90 млрд євро
