Курс гривні вплине на вартість бензину, - експерт


Курс гривні вплине на вартість бензину, - експерт

Вартість пального для українського споживача безпосередньо залежить від курсу валют. Тому, якщо знецінюється гривня, ціни на бензин зростатимуть. Таку думку висловив експерт енергетичної сфери Сергій Дяченко.

“Курс зараз почав обвалюватися, до цього він кілька тижнів був стабільний. Світові ціни падали, але це жодним чином не вплинуло на наші ціни (на паливо – ред.), адже є зрозумілі причини – фактор зниження вартості нафти на ф’ючерсних ринках (контракти на лютий-березень 2016 року) вдало коригуються фактичним знеціненням гривні. Але фактор працює, курс росте і слідом за ним ціни на бензин ростуть. Ключовий фактор – це курс, у нас ціни на бензин ростуть прямо пропорційно курсу”, – сказав він.

Як повідомлялося, раніше залежність цін на паливо від курсу валют визнав і міністр енергетики України Володимир Демчишин. Зокрема, він назвав світові ціни на нафту і ціни на паливо в Україні “трохи несумісними”, оскільки вітчизняні нафтотрейдери закуповують нафтопродукти на світовому ринку у валюті.

Нагадаємо, що з 1 березня в Україні вводиться новий податок на бензин і “дизель”. Міністерство фінансів розраховує на надходження до бюджету 3,2 млрд грн в 2016 році від підвищення акцизів на бензин і має намір направити ці кошти до спеціального фонду на ремонт автомобільних доріг України

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua